Як передає Укрінформ, про це ідеться на сторінці у Фейсбуці Луганської обласної державної адміністрації.
За словами начальника Луганської обласної військової адміністрації Артема Лисогора, «донедавна в Макіївці залишалося троє місцевих жителів. Одному чоловікові допомогли виїхати минулої неділі. Наразі вдалося евакуювати останніх двох. Це 70-річна жінка та 67-річний чоловік». Вони вже у родичів у Харківській області. Красноріченська військова адміністрація допомагає їм усім необхідним.
«Цим людям вдалося врятувати життя, але вони перебували в Макіївці до останнього – в населеному пункті, який росіяни вже зруйнували на 99%. На сьогодні там вже не залишилося жодного жителя. Бої точаться зовсім поряд. Тому ми щодня наполягаємо на евакуації з інших сіл, доки це відносно безпечно», - наголосив Лисогор.
За його інформацією, по прифронтовому Невському загарбники вдарили зі ствольної та реактивної артилерії, застосували близько 60 безпілотників. Повністю згоріли два будинки, а також господарчі споруди біля ще одного. Ворожі обстріли там не припиняються.
Росіяни атакували поблизу Стельмахівки, Макіївки, Невського та у Серебрянському лісі.
Як зазначають в ОДА, гірники з тимчасово захопленого Довжанська не бачили грошей, починаючи з березня. Спочатку їх лякали примусовою мобілізацією, потім мотивували появою російських інвесторів. Тепер обіцяють розрахуватися коштами від продажу ТМЦ, які ще є на вугледобувних підприємствах.
З 1 вересня в усіх школах на тимчасово захоплених Російською Федерацією територіях запровадять новий предмет «Основи безпеки і захисту батьківщини». Його викладатимуть у 8-х та 10-х класах. Вчителів готує центр військово-спортивної підготовки і патріотичного виховання молоді «Воїн».
Особливістю навчальної програми стануть обов’язкові п’ятиденні військові збори школярів, підкреслили в обладміністрації.
Як повідомляв Укрінформ, із прифронтових сіл Луганської області евакуювали ще трьох людей.