Проєкт спорудження хмарочоса став повчальним прикладом для багатьох забудовників. За кількістю житлових поверхів висока будівля поступалася тільки дубайському Бурдж-Халіфа.
Goldin Finance 117, недобудований хмарочос заввишки 597 метрів на околиці Тяньцзіня, сьомого за величиною міста Китаю, наразі є найвищою занедбаною будівлею у світі. Про це пише Oddity Central.
Спочатку спроєктований як центральна частина розкішного проєкту нерухомості, Goldin Finance 117, він же China 117 Tower, знаменитий тим, що є найвищою у світі недобудованою і незайнятою будівлею. Будівництво розпочалося 2008 року, але було зупинено лише через два роки, під час Великої рецесії. Роботи над проєкт було відновлено 2011 року. Все закінчити планували у 2018-2019 році. Однак до вересня 2015 року будівництво було знову припинено і відтоді не поновлювалося. На той момент хмарочос був п'ятою за висотою будівлею у світі. Тепер це найвища занедбана будівля у світі.
У Goldin Finance 117 мало бути 128 надземних поверхів, з яких 117 планувалося відвести під готель і комерційні приміщення, 11 поверхів — під механічні та експлуатаційні служби, а також чотири підземні рівні. На відміну від більшості інших будівель порівнянного розміру, ця будівля була спроєктована так, щоб бути придатною для проживання аж до найвищої точки. Цікаво, що за кількістю житлових поверхів China 117 Tower поступається тільки дубайському Бурдж-Халіфа. На жаль, весь хмарочос залишається абсолютно непридатним для життя.
Деякі експерти кажуть, що розробка розкішного проєкту в другорозрядному місті, як Тяньцзінь, була поганою ідеєю, бо він просто не викликав інтересу в еліти, яку мав би вразити. Остання надія на те, що Goldin Finance 117 буде добудовано, згасла 2018 року, і відтоді 600-метровий хмарочос стоїть занедбаним.
Сьогодні Goldin Finance 117 — це не тільки найвищий у світі "хмарочос-привид", а й повчальний приклад для інших забудовників і навіть для уряду Китаю. Після провалу проєкту Golding Group влада 2020 року видала указ про значне обмеження масштабів і кількості хмарочосів, які зводять по всій країні.
Раніше Фокус повідомляв, що блогер показав занедбаний притулок королівської сім'ї. Будинок у багатьох місцях руйнується, але велич і дивовижна архітектура, включно з гвинтовими сходами житла, збереглися. Блогер Кайл Урбекс зміг побувати всередині старовинної будівлі.
Також стало відомо, що місто майбутнього, що фінансується мільярдерами,ризикує завдати величезної шкоди людям. Будівництво може обійтися округу в мільярди доларів і створить значний фінансовий дефіцит, а також може поставити під загрозу місцеві запаси води.