Попри неймовірну кількість туристів, які щороку відвідують це місце, керівники парку планують відмовитися від одноразових відходів.
З моменту, як люди винайшли пластик, минуло не так вже й багато років за мірками історії — всього близько 150 років — проте реальність така, що пластикові відходи за цей час встигли буквально заполонити світ. Раніше вчені вже виявили частинки пластику в найглибшій точці океану, у ґрунтових водах, у повітрі й навіть у тілах людей і тварин, пише IFLScience.
У результаті зусилля вчених по всьому світу сьогодні спрямовані на те, щоб очистити світ від пластикових відходів і скоротити використання одноразового пластику. У спробі розв'язати колосальну проблему зі сміттям у Національному парку Гранд-Каньйон експерти розробили план, згідно з яким його ділянка South Rim стане першою в національному парку США, де використовуватиметься майже повністю багаторазовий посуд.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Статистика показує, що національні парки відвідує неймовірна кількість людей, внаслідок чого залишається близько 70 мільйонів тонн сміття. Причому 81% цих відходів становить пластик. Експерти зазначають, що величезну кількість відходів справді привозять і залишають туристи, проте частину відходів продукують і місцеві продавці їжі.
Щоб впоратися із забрудненням відходів, парк оголосив тендер, у якому попросив придумати інноваційний спосіб скорочення, повторного використання та перероблення використання пластику. У результаті переможці тендеру отримають 400 000 доларів на втілення проєкту на рік.
Переможцем гранту стала спільна робота агентства з повторного використання Upstream Solutions і двох постачальників парку, Delaware North і Xanterra Travel Collection. Разом вони розробили план, згідно з яким у парку використовуватимуть довговічний і багаторазовий харчовий посуд, його очищатимуть і використовуватимуть повторно. Зазначимо, що проєкт, імовірно, стане найбільшим у сфері повторного використання на такій великій території.
Крім того, дослідники зібрали кілька правил у рамках ініціативи "Не годуйте сміттєзвалища", які допоможуть зменшити кількість відходів. А саме:
- планування і підготовка — розуміння того, які предмети можна використовувати повторно;
- онлайн карти та талони замість паперових карт і квитків;
- використання свого кухля для кави;
- використання своєї пляшки для води;
- використання багаторазових сумок.
Раніше Фокус писав про те, що виробники пластику десятиліттями знали, що його перероблення неможливе.