"Військові розуміють ситуацію": у Міноборони пояснили, від чого залежатиме можливість демобілізації в Україні
"Військові розуміють ситуацію": у Міноборони пояснили, від чого залежатиме можливість демобілізації в Україні

"Військові розуміють ситуацію": у Міноборони пояснили, від чого залежатиме можливість демобілізації в Україні

Можливість проведення демобілізації в Україні залежить від багатьох факторів. Йдеться про обстановку на фронті, темпи мобілізаційних процесів і навіть про західну допомогу нашим Силам оборони.

Водночас спікер Міністерства оборони Дмитро Лазуткін не зміг дати однозначної відповіді на запитання, чи можлива в цілому демобілізація в нашій країні під час повномасштабної війни. Цієї теми він торкнувся в інтерв'ю NV.

"Я зараз не можу сказати, чи це можливо. Це залежить від дуже багатьох чинників: теоретичних і практичних. Ми розуміємо, якщо, наприклад, восени [Володимир] Путін оголосить мобілізацію в Російській Федерації, і цей процес буде масштабним, то це одне питання. Інше питання, якщо нам вдасться за рахунок західної підтримки, в тому числі, змінити ситуацію на полі бою кардинально. Це вже інші ввідні", – сказав представник МО України.

Робота над законопроєктом про демобілізацію вже йде. За словами Лазуткіна, процес складний, постійно продовжуються консультації і "встановлені певні терміни".

"Але водночас слід усвідомлювати, що багато що буде залежати від ситуації на фронті, темпів мобілізації і тих мобілізаційних процесів, які будуть відбуватися в нашій країні. І від західної допомоги: скільки, якої зброї і в які терміни нам поставлять, і чи будуть західні партнери дотримуватися цих термінів. На це впливає і підготовка тих людей, які будуть виконувати бойові задачі, і ефективність застосування сил і засобів безпосередньо на полі бою", – пояснив речник міністерства.

Він наголосив, що питання комплексне й має вирішуватись узгоджено з Генеральним штабом ЗСУ, військовим керівництвом, Міноборони й іншими структурами.

Лазуткін запевнив, що військовослужбовці самі розуміють наявну ситуацію. Раніше він служив у 47 окремій механізованій бригаді, яка зараз на Покровському напрямку. Тепер його колишні колеги "регулярно пишуть щодо закону про демобілізацію".

"Водночас вони самі кажуть, що наразі потрібно поповнення ще на тих позиціях, на яких вони знаходяться. Тому військові ситуацію розуміють, прекрасно розуміють, і ми будемо робити все можливе для того, щоб в майбутньому кількість ротацій, як мінімум, відповідала потребі у відновленні тих людей, які знаходяться на лінії фронту", – пообіцяв Лазуткін.

Як повідомляв OBOZ.UA, терміни появи проєкту закону про демобілізацію наразі невідомі. Раніше депутати від "Слуги народу" Юрій Здебський та Ігор Копитін припускали, що першу версію можуть зареєструвати в Раді вже до кінця літа.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader