Підозрюваний у вбивстві Фаріон "слідкував" за блогером, який критикував мовознавицю, — ЗМІ
Підозрюваний у вбивстві Фаріон "слідкував" за блогером, який критикував мовознавицю, — ЗМІ

Підозрюваний у вбивстві Фаріон "слідкував" за блогером, який критикував мовознавицю, — ЗМІ

Затриманий у Дніпрі через можливу причетність до вбивства львівської мовознавиці Ірини Фаріон 18-річний хлопець був підписаний у соціальних мережах на низку ультраправих спільнот. Про це повідомляють "Схеми".

Зокрема, юнак є підписником сторінки "Против системы", власником якої вважають блогера з Дніпра Марка Бондаренка. Чоловік, як зазначають "Схеми", просуває у мережі конспірологічні теорії, мізогінні, расистські та неонацистські ідеї.

Як зазначають у виданні, у відео, опублікованому 14 липня, за пʼять днів до вбивства Ірини Фаріон, Бондаренко критикував мовознавицю та скаржився на негативні коментарі глядачів, які засуджували його за використання російської мови.

"Я почав відповідати <на негативні коментарі> і цими відповідями породив вирування лайна так званих ура-патріотів так званого "Батальйону Фаріон", – цитують "Схеми" Бондаренка. Також він каже, що не любить українську мову від початку російського повномасштабного вторгнення, адже її "навʼязують", та знов згадує Фаріон, яка критикувала використання російської мови в українському суспільстві.

Сам підозрюваний у вбивстві активно спілкувався з підписниками телеграм-спільноти "Против системы" Бондаренка, зокрема, й з ним самим. В одній з переписок хлопець вживає образливі слова щодо євреїв.

Як встановили "Схеми", у забороненій в Україні соцмережі "Вконтакте" сторінка Марка Бондаренка зареєстрована на російський номер телефону.

Затриманий через можливу причетність до вбивства також підписаний на сторінки в соціальних мережах, які належать рухам російських неонацистів та націоналістів. Наприклад, хлопець стежив за сторінкою вже померлого Максима Марцинкевича з позивним "Тесак". Також він підписаний на канал із назвою "Дмитро Боровиков". Власне людина з таким імʼям є організатором російських екстремістських угруповань "Божевільний натовп" і "Бойова терористична організація", яка в тому числі вчиняла вбивства через расову приналежність на території РФ. Ще у підписках підозрюваного – канали на честь редактора націоналістичного журналу "Русская воля" Максима Базильова, якого обвинувачували в низці вбивств, та Антона Конєва, який у 2017 році, озброївшись карабіном, атакував приймальню управління ФСБ у Хабаровському краї РФ та застрелив двох людей.

Як встановили "Схеми", підозрюваний у вбивстві стежив та коментував дописи у групах неонацистських поглядів із назвами: "Правый взгляд", "Правый публицист", "Белое движение", "Белая масть", "White Powder". А на запитання в одному з чатів, яка книга справила на нього найбільше враження, юнак відповів: "Моя боротьба". Автором цього твору є Адольф Гітлер.

Крім того, підписаний хлопець й на українські телеграм-канали правих ідей, стежив за соцмережами Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ, до якої він хотів долучитися, відповідно до коментаря, який залишив на сторінці підрозділу. Наразі, як пишуть "Схеми", ця сторінка недоступна, але у виданні за допомогою інструментів для онлайн-досліджень змогли знайти її попередню версію.

Залишав хлопець коментарі й у групі "Приховані поради", де користувачі створюють опитування для обговорення певних питань. У гілці обговорення про дітей в міжрасових парах, він нібито написав: "Мова про те, через скільки поколінь напівкровка стане "білою".

В тій самій групі, в обговоренні про криптовалюти, юнак цікавився тим, чи можна відстежити транзакцію в криптовалюті, та дізнатися, хто є власником криптогаманця.

"Я сам українець, який трохи більше ніж через пів року зможе піти воювати (мені немає 18 років), і дуже б хотілося від NS <неонацистська організація NS/WP "National Socialism/White Power">, що воює, почути, чому ця війна є війною за нашу ідею, а не за інтереси ЗОГ <антисемітська теорія змови ZOG>".

У цьому телеграм-каналі хлопець засуджував іншого користувача за те, що той декларує свою приналежність до NS/WP, не знаючи "доктрини" організації.

Сам Марко Бондаренко вже повідомив, що хлопця, якого підозрюють у вбивстві, він раніше ніколи не бачив, а новинами та політикою, за його словами, взагалі не цікавиться.

"І якщо в мене хтось щось пише, то я не можу нести за це відповідь, кожен сам відповідає за свої діяння", — прокоментував блогер.

Нагадаємо, як 24 липня повідомили в російському медіа Astra, відповідальність за вбивство мовознавиці Ірини Фаріон нібито на себе взяв неонацистський рух NS/WP (National-Socialism/White Power).

25 липня осінтери "Телебачення Торонто"" ідентифікували акаунт підозрюваного у вбивстві хлопця. Як зазначається, В’ячеслав Зінченко був підписаний на численні ультраправі пабліки, зокрема і російські, де залишав антисемітські та расистські коментарі.

Теги за темою
Вбивство
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader