Вчені зробили сенсаційне відкриття на місці, де воскрес Ісус
Вчені зробили сенсаційне відкриття на місці, де воскрес Ісус

Вчені зробили сенсаційне відкриття на місці, де воскрес Ісус

Під час реставраційних робіт у  Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі археологи зробили дивовижне відкриття – знайшли давній вівтар, який вважався втраченим після пожежі 1808 року.

Несподіване відкриття

Під час ремонтних робіт будівельники перевернули велику кам’яну плиту, що притулилася до стіни храму. На звороті плити виявилися різьблені орнаменти та позначки, які вказують на те, що це був вівтар, освячений у 1149 році.

Камінь був прикрашений стрічковими орнаментами, римською традицією в середні віки, що спонукало дослідників до висновку, що це був вівтар, освячений у 1149 році

Значення знахідки

Для істориків це відкриття є справжньою сенсацією. По-перше, дивовижно, що такий важливий артефакт міг залишатися прихованим протягом століть у такому відомому та досліджуваному місці, як  Храм Гробу Господнього. По-друге, це відкриття проливає нове світло на історію храму та його роль у середньовіччі.

Унікальна техніка Cosmatesque

Вівтар прикрашений різьбленням у техніці Cosmatesque, яка була поширена в середньовічному Римі. Ця техніка відрізняється використанням невеликих шматочків різнокольорового мармуру для створення складних геометричних візерунків. Вважається, що вівтар був створений за благословення Папи Римського, що підкреслює важливість Єрусалиму для християнського світу.

Відкриття було зроблено після того, як будівельники перевернули гігантську кам’яну плиту, вкриту графіті, яка притулилася до стіни  Храму Гробу Господнього, відкриваючи набагато давнішу мистецьку спадщину

Історія Храму Гробу Господнього

 Храм Гробу Господнього є одним з найсвященніших місць для християн, оскільки вважається місцем розп’яття та поховання Ісуса Христа. Храм був збудований у IV столітті нашої ери на місці римського храму, присвяченого богині Венері. Протягом століть він неодноразово руйнувався та відновлювався.

Церква була побудована на вершині римського храму, присвяченого богині Венері, у 335 році нашої ери. Будівництво було доручено римським імператором Костянтином I, і під час навернення була розкрита гробниця, яка, як вважають, належить Ісусу, який помер майже 300 років тому

Інші археологічні знахідки

Це не перше важливе відкриття у  Храмі Гробу Господнього. У 2016 році археологи виявили вапнякову похоронну плиту, на якій, за переказами, лежало тіло Ісуса після розп’яття. У 2021 році на стінах храму були знайдені десятки хрестів, вирізаних паломниками у XV столітті.

Відкриття втраченого вівтаря – це ще один доказ багатої історії  Храму Гробу Господнього та його значення для християнського світу. Воно також демонструє, що навіть у добре вивчених місцях все ще можна зробити дивовижні відкриття, які проливають нове світло на наше минуле. Джерело

Джерело матеріала
loader
loader