На кадрах видно гігантський купол, в якому буде розміщений телескоп, обладнаний розсувними стулками для захисту від суворих погодних умов, таких як спека і пилові бурі. Купол буде ізольований, щоб підтримувати стабільну температуру всередині до настання темряви, забезпечуючи оптимальні умови для роботи телескопа.
Найбільше у світі дзеркало
Всередині купола будується спеціалізоване ложе для підтримки головного дзеркала телескопа, яке важитиме понад 200 тонн. Ця платформа буде призначена для компенсації температурних коливань і вібрацій, наприклад, спричинених сильним вітром.
Саме дзеркало складатиметься з 798 шестикутних сегментів, кожен з яких регулюватиметься за допомогою індивідуальної системи вирівнювання.
Ця опорна конструкцію утримуватиме 200-тонне головне дзеркало / Фото ESO
ELT буде оснащений найсучаснішою оптичною технологією, включаючи адаптивну систему лазерного регулювання. Ця система компенсуватиме атмосферну турбулентність, відстежуючи чотири штучні зорі на небі і коригуючи одне з дзеркал телескопа тисячу разів на секунду, щоб врахувати повітряні збурення.
Оптична система телескопа складатиметься з шести дзеркал, причому головне дзеркало буде найбільшим.
Коли телескоп запрацює?
В обсерваторії очікують, що ELT зафіксує своє перше світло у 2028 році, що на чотири роки пізніше від початкового графіку.
Попри цю затримку, наукова спільнота з нетерпінням чекає на завершення будівництва ELT, оскільки очікується, що він значно розширить наші можливості досліджувати і розуміти Всесвіт.