Телескоп Габбл зробив знімок найстаріших зірок: знаходяться поруч із Чумацьким Шляхом
Телескоп Габбл зробив знімок найстаріших зірок: знаходяться поруч із Чумацьким Шляхом

Телескоп Габбл зробив знімок найстаріших зірок: знаходяться поруч із Чумацьким Шляхом

Космічний телескоп сфотографував кульове зоряне скупчення, розташоване в сусідній галактиці.

Телескоп Хаббл зробив знімок кульового зоряного скупчення NGC 2005, де щільно розташовані мільйони зірок. Тут знаходяться одні з найстаріших зірок у Всесвіті, і їхнє походження піднімає питання про те, як утворюються і ростуть галактики, пише Live Science.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Кульове зоряне скупчення NGC 2005 розташоване на відстані 162 тисячі світлових років від нас у галактиці супутнику Чумацького Шляху під назвою Велика Магелланова Хмара.

Новий знімок космічного телескопа Хаббл показує об'єкт із загадковим походженням, які зазвичай можна побачити в Чумацькому Шляху. Кульові зоряні скупчення являють собою щільно розташовану і пов'язану гравітацією групу з мільйонів зірок.

Вважається, що кульові зоряні скупчення існують мільярди років. Відомо, що приблизно 150 з них знаходяться в гало Чумацького Шляху. Вони обертаються навколо центру нашої галактики в протилежному напрямку, ніж більшість інших об'єктів, що підтверджує теорію про те, що вони були захоплені Чумацьким Шляхом. Це сталося під час злиття з іншими галактиками.

Саме так, на думку астрономів, розвиваються і ростуть галактики. Ще одна підказка полягає в тому, що кульові зоряні скупчення містять деякі з найстаріших зірок у Всесвіті. NGC 2005 є ідеальним об'єктом для перевірки різних теорій, оскільки він розташований за межами Чумацького Шляху, але досить близько, щоб його можна було ретельно вивчити.

Кульове зоряне скупчення NGC 2005 розташоване на відстані 162 тисячі світлових років від нас у галактиці супутнику Чумацького Шляху під назвою Велика Магелланова Хмара
Фото: NASA

Це кульове зоряне скупчення розташоване за 750 світлових років від центру карликової галактики Велика Магелланова Хмара, яка є найбільшою з приблизно 40 карликових галактик поблизу Чумацького Шляху.

Багато з цих карликових галактик, як вважають астрономи, обертаються навколо Чумацького Шляху, хоча останні дані космічного телескопа Gaia показують, що багато хто з них може просто пролітати повз. Якщо галактики еволюціонують, зливаючись з іншими, то у всіх галактиках повинні бути стародавні зірки, хімічний склад яких відрізняється від їхнього оточення. Саме це астрономи спостерігають у NGC 2005. Припускають, що це ядро карликової галактики, яка давно зникла.

Велика Магелланова Хмара містить як кульові зоряні скупчення, так і туманність Тарантул, надмасивну версію туманності Оріона в Чумацькому Шляху.

Як уже писав Фокус, є спосіб дістатися майже зі швидкістю світла до найближчої зоряної системи Альфа Центавра. Біля однієї із зірок цієї системи знаходиться потенційно придатна для життя планета.

Також Фокус писав про те, що фізики створили новий матеріал, який перетворює сонячне світло і воду на чисту енергію. Новий матеріал перетворює світло і воду на чистий водень з підвищеною ефективністю.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader