Експерти кажуть, що геомагнітні бурі стихнуть тільки до кінця цього тижня.
Цього тижня очікується серія геомагнітних бур, сила яких коливатиметься від G1 до G3, пише SpaceWeather.
Геомагнітні бурі класу G1 (слабкі) ймовірні 29 і 31 липня, які можуть зрости до G2 (помірні). 30 липня очікується сильна геомагнітна буря класу G3. За словами вчених, множинні викиди корональної маси Сонця, які відбулися з 27 до 28 липня, доберуться до Землі в період з 29 липня до 1 серпня, що й спричинить серію геомагнітних бур на Землі.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Згідно з отриманими даними, останніми днями сонячна активність була помірною, з кількома великими спалахами в південно-східному регіоні Сонця. Інший спалах стався в найбільшій активній області зірки на південному заході.
На цей час на сонячному диску є 11 областей із сонячними плямами. У південно-західному квадранті розташована найбільша і найскладніша область.
Водночас скупчення сонячних плям, які просуваються через південно-східний квадрант Сонця, продовжує зростати в розмірах. Там найчастіше виникають заплутані магнітні петлі, які ще більше дестабілізують регіон.
У південно-західному регіоні з темними плямами активність значно зросла.
Корональний викид маси, який відповідальний за геомагнітні бурі на Землі, стався в плямі M9.9. Учені вважають, що він також збігся з викидами маси інших районах темних плям на Сонці. Тому цього тижня Земля перебуватиме під впливом кількох геомагнітних бур різної інтенсивності.
Експерти нагадують, що магнітні бурі — це періоди швидкої зміни магнітного, які можуть тривати від кількох годин до кількох днів.
Магнітні бурі мають дві основні причини. По-перше, іноді Сонце запускає в космос сильний сплеск сонячного вітру, який називається викидом корональної маси. Такий потужний пори сонячного вітру зовнішню частину магнітного поля Землі, яка зазнає складних коливань. Це створює супутні електричні струми в навколоземному космічному просторі, які, своєю чергою, створюють додаткові зміни магнітного поля — все це складає "магнітну бурю".
Іноді магнітне поле Сонця безпосередньо пов'язане з полем Землі. Цей прямий магнітний зв'язок не є нормальним станом справ. Коли це відбувається, заряджені частинки, що рухаються вздовж ліній магнітного поля, можуть легко проникати в магнітосферу, генерувати струми і змушувати магнітне поле зазнавати змін.
Іноді Сонце випускає викид корональної маси в той час, коли лінії магнітного поля Землі і Сонця безпосередньо пов'язані. Коли відбуваються ці події, на Землі може статися дійсно потужна магнітна буря.
Нагадаємо, Сонце вибухнуло найсильнішим спалахом за останні 5 років. Разом із викидом випромінювання та енергії також відбулося масштабне виверження плазми.