Ворог не економить взагалі, – боєць НГУ розповів про співвідношення дронів на фронті
Ворог не економить взагалі, – боєць НГУ розповів про співвідношення дронів на фронті

Ворог не економить взагалі, – боєць НГУ розповів про співвідношення дронів на фронті

Про це 24 Каналу розповів командир екіпажу БпЛА "Кара небесна" 4-ї бригади "Рубіж" НГУ Андрій Отченаш, зазначивши, що наразі українським захисникам доволі важко дістати перевагу у цьому питанні. Водночас найближчим часом ситуація може покращитись.

Літають кожні 10 – 20 хвилин

На сьогодні Україні важко обігнати росіян у виробництві дронів з 2 причин.

По-перше, у Росії є союзник – Китай, який надає ворогу сотні тисяч одиниць комплектування для БпЛА, чипів під радіочастоти та усього іншого, щоб вони мали можливість виробляти коптери.

Цей союзник у них є безпосередньо "під боком", тому навіть з огляду на логістику росіянам значно простіше отримувати деталі та створювати ці дрони,
– пояснив командир екіпажу БпЛА.

По-друге, окупанти використовують для створення FPV-коптерів студентів університетів, училищ, школярів тощо. Вони, за його словами, навіть не соромляться про це говорити.

Якби ми почали використовувати виробництво дронів, наприклад, в освітянських закладах, то могло б йтися про "порушення демократичних норм". Проте в Росії з цим в принципі не запарюються, тому кількість коптерів, які вони виготовляють, просто безмежна,
– підкреслив Отченаш.

Зокрема на одній з ліній оборони, де тримає оборону бригада "Рубіж", ворожі коптери літають кожні 10 – 20 хвилин. Вони не прямують на ціль, яку потрібно знищити, а шукають її.

"Вилетіли, кружляють і навіть, якщо в дронах сяде батарея, то його просто в землю влуплять і все. Ворог не економить взагалі, тому що знає – в них ще є величезний запас коптерів", – зауважив він.

Хороша тенденція

Однак ситуація щодо коптерів у Силах оборони України, зокрема, бригаді "Рубіж" надзвичайно позитивна. Якщо порівняти з тим, якою вона була пів року назад, то, на його думку, кількість FPV-коптерів зросла в десятки, а то і сотні разів.

"Ми починаємо виготовляти українські мотори, українське комплектування. Відповідно ми вже не є такими залежними, і це хороша тенденція до того, щоб український військово-промисловий комплекс розвивався і давав кращі результати", – відзначив Андрій Отченаш.

Теги за темою
Новини України
Джерело матеріала
loader
loader