Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Польщі.
Сторони оглянули стан робіт та обговорили плани, повʼязані з офіційним відкриттям відновленого цвинтаря.
У диппредставництві зауважили, що Каліш є важливим місцем українсько-польської спільної історичної пам'яті про братерство зброї Армії УНР і Війська Польського в боротьбі проти більшовицької Росії у 1920 році.
У каліському таборі військовополонених, організованому німцями у 1914 році, з 1919 року утримували українських військовополонених та інтернованих зі Східної Галичини, а з 1921 по 1924 рік - інтернованих вояків армії Української Народної Республіки. На місцевому цвинтарі було поховано близько 400 вояків Армії УНР, які померли між 1921 і 1940 роками: з 1-ї Запорізької дивізії, 2-ї Волинської дивізії, 3-ї Залізної дивізії, 4-ї Київської дивізії, 5-ї Херсонської дивізії, 6-ї Січової дивізії, Окремої кінної дивізії та 1-ї кулеметної дивізії. Завдяки зусиллям українських інтернованих всі могили були впорядковані, а на українській ділянці встановлено величний пам'ятник.
«На сьогодні Український військовий цвинтар у Каліші-Щипльорно внесений до реєстру пам'яток Республіки Польща і є одним з найбільших українських військових цвинтарів у Польщі. З плином часу і до сьогодні його стан вимагав проведення капітальних реставраційних робіт. Завдяки фінансовій підтримці Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща, у співпраці з Національним інститутом охорони пам’яток, посольством України у Польщі, владою міста Каліш та представниками української громади у Польщі, реставраційні роботи на цвинтарі було завершено», – розповіли у посольстві.
Нагадаємо, у польському Перемишлі та на Українському воєнному цвинтарі у селі Пикуличі у Свято Всіх Святих відбулися традиційні заходи, присвячені вшануванню памʼяті воїнів Армії Української Народної Республіки.
Фото: Посольство України у Польщі / Фейсбук