В українських банках на початку робочого тижня продовжив дешевшати готівковий долар. Вранці у вівторок, 30 липня, каси фінустанов у середньому торгують доларом за 40,95/41,44 грн (купівля/продаж). Це нижче на 5 коп. у купівлі та 9 коп. у продажу, ніж було напередодні. А за тиждень вартість долара просіла вже на 35-36 коп.
Про це свідчать дані моніторингу. Ціна на готівковий долар впала також і в обмінниках. Вони визначили середню вартість "баксу" 30 липня на рівні 40,66/41,33 грн (купівля/продаж), що:
- на 10 коп. дешевше у покупці, ніж на день раніше;
- на 15 коп. дешевше у продажу.
Водночас Національний банк України (НБУ) на вівторок, 30 липня, розрахував офіційну вартість долара США на рівні 41,05 грн. Це:
- на 15 коп. нижче, ніж було у понеділок, 29 липня;
- на 31 коп. дешевше, ніж тиждень тому;
- на 44 коп. нижче за історичний рекорд (41,49 грн/дол., було встановлено 22 липня).
Курс долара сьогодні: які ціни встановив ПриватБанк, Ощадбанк та інші
Великі комерційні банки України продають 30 липня долар за цінами в діапазоні 41,25-41,5 грн. А купувати американську валюту вони готові за 40,25-41 грн. Більшість великих банків опустили курс у купівлі вже нижче 41 грн.
Цей курс може відрізнятись від фактичної вартості валюти в касах банків. Щоб дізнатися точні розцінки, краще звернутися до кол-центру конкретної фінустанови.
На чорному ринку, тобто у приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, середній курс валют встановився на рівні помітно вище банківського в купівлі та трохи нижче в продажу. Так: американську валюту "з рук" 30 липня пропонують за ціною 41,16/41,34 грн (купівля/продаж).
Яким буде курс долара наприкінці липня
Поточного тижня, з 29 липня по 4 серпня, банківський сектор очікує, що вартість американської валюти в банках та обмінниках перебуватиме у межах 40,7-42 грн. Таким чином, не виключається як зниження курсу, так і його зростання.
Як розповів OBOZ.UA, начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий, щоденні курсові зміни у банках очікуються на рівні до 30-50 коп. В обмінниках коливання можуть бути помітнішими – до 50 коп.
На думку банкіра, ситуація на валютному ринку поки що залишатиметься стабільною. Однак у серпні чи на початку осені можливі вже більш відчутні зміни.
"Ми на порозі нових курсових реалій, які не відбудуться несподівано. Все відбуватиметься поступово, а у ринку буде час звикнути до них", – резюмував банкір.
Як повідомляв OBOZ.UA, у свою чергу, у НБУ не бачать причин для різких коливань курсу. Навпаки, там запевняють: зараз є всі передумови, щоб ситуація на валютному ринку залишалася стійкою.
Також OBOZ.UA розповідав, що банки та обмінники можуть не приймати деякі купюри іноземних валют, у тому числі долари, на законних підставах. Справа в тому, що чинні правила дозволяють відмовлятися від прийому зіпсованих банкнот.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!