У РФ заявили, що ведуться роботи над ОТРК "Іскандер" на 1000 км: наскільки це реально
У РФ заявили, що ведуться роботи над ОТРК "Іскандер" на 1000 км: наскільки це реально

У РФ заявили, що ведуться роботи над ОТРК "Іскандер" на 1000 км: наскільки це реально

Українські аналітики не виключили, що в Росії дійсно можуть вестися роботи з удосконалення ракетного комплексу. Використовуючи штатну пускову установку, ракети можуть бити на 1000 км за відхилення від цілі до 5 метрів.

У російському інфопросторі з'явилися публікації про модернізований тактичний ракетний комплекс "Іскандер-1000". Стверджується, що ця ракета має дальність стрільби до 1000 кілометрів і доопрацьовану бойову частину. Про те, наскільки реальною може бути ця розробка, або ж це чергове інформаційне вкидання російських пропагандистів, з'ясовували в Defense Express.

Оглядачі зазначили, що інформація про "Іскандер-1000" уперше з'явилася в травні 2024 року в пропагандистському відео до 78-річчя ракетного полігону "Капустин Яр". На тлі погроз Кремля щодо розгортання ракет середньої дальності наземного базування, що призвело до фактичного призупинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої й меншої дальності (РСМД), ці заяви можуть бути частиною інформаційної війни.

Однак попри пропагандистський характер заяв, вважають аналітики, не можна відкидати можливість розробки нової балістичної ракети зі збільшеною дальністю.

Так у перші місяці 2024 року Росія використовувала північнокорейські балістичні ракети KN-23 з дальністю пуску до 900 кілометрів. Це могло підштовхнути російських інженерів до розробки аналогічної зброї на базі наявного комплексу "Іскандер".

Тим часом із відкритих джерел відомо, що "Іскандер-1000" — балістична ракета середньої дальності універсального модульного ракетного комплексу на базі технічних рішень ОТРК 9К720 "Іскандер-М". Розробка ракети ведеться КБ машинобудування в підмосковному місті Коломна.

Передбачувані характеристики "Іскандер-1000":

  • дальність стрільби — до 1000 кілометрів;
  • коефіцієнт ймовірного відхилення від цілі — близько 5 метрів;
  • наведення — автономна інерційна система з корекцією за даними супутникової навігації і, можливо, радіолокаційне наведення за картою місцевості на фінальному етапі польоту.
  • конструктивні особливості — ракета має конструктивну схожість із балістичною ракетою 9М723, що використовується в комплексі "Іскандер";
  • пускова установка — передбачається можливість використання штатної пускової установки "Іскандер".
Важливо Російський "Іскандер" пройшов модернізацію: яку начинку отримали ракети (фото)

Нагадаємо, про можливу модернізацію російських комплексів "Іскандер" стало відомо в лютому. Тоді колишній міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що ОТРК необхідно доопрацювати з урахуванням досвіду їх застосування в Україні. При цьому передбачалося, що новий варіант матиме важчу боєголовку — до 800 кг, а дальність польоту збільшиться до 1000 км.

Теги за темою
Зброя
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader