Організатори Букерівської премії 2024 оголосили довгий список, з якого 16 вересня оберуть шістку найкращих для змагання за золоту статуетку. Усього номінантів було 156, тому обрати з них "Букерівську дюжину" 13 найкращих було важко.
До складу журі увійшли письменники Едмунд де Ваал, Сара Коллінз, Іюнь Лі, редактор розділу художньої літератури Guardian Джастін Джордан і продюсер Нітін Соухні. Зокрема, у списку з'явилися три дебютні романи. Лонглист опублікували на сайті Букерівської премії.
"У ньому представлені чорні комікси, епопеї багатьох поколінь, роздуми про біль вигнання, а також кримінальна казка, шпигунський трилер, непохитна розповідь про бокс для дівчат і переосмислення класики XIX століття", – прокоментували на сайті жанровий різновид обраних книг.
Хто увійшов до лонглиста:
- Томмі Орандж – Wandering Stars ("Мандрівні зірки");
- Колін Барретт – Wild Houses ("Дикі будинки");
- Енн Майклз – Held ("У полоні");
- Рейчел Кушнер – Creation Lake ("Озеро створення");
- Клер Мессуд – This Strange Eventful History ("Ця дивна, наповнена подіями, історія");
- Річард Пауерс – Playground ("Дитячий майданчик");
- Сара Перрі – Enlightenment ("Просвітлення");
- Саманта Гарві – Orbital ("Орбітальний");
- Персіваль Еверетт – James ("Джеймс");
- Яель ван дер Вуден – The Safekeep ("Сховище");
- Хішам Матар – My Friends ("Мої друзі");
- Шарлотта Вуд – Stone Yard Devotional ("Набожність кам'яного подвір'я");
- Ріта Буллвінкель – Headshot ("Постріл у голову").
Головними умовами, через які можна було подати заявку на участь, були: написання роману англійською мовою та видання у Великій Британії та Ірландії.
Учасників шортлиста оголосять вже 16 вересня. Зокрема, кожен, хто до нього потрапить отримає по 2500 фунтів стерлінгів (приблизно 130 тисяч гривень) і видання своєї книги у фірмовій обкладинці.
Ім'я переможця стане відомо 12 листопада. Його оголосять в Лондоні на урочистій церемонії. Окрім визнання у світі, письменник також отримає 50 тисяч фунтів стерлінгів (приблизно 2,5 млн гривень).
Що відомо про Букерівську премію
Букерівська премія – одна з найпрестижніший книжкових премій у світі. Перше її вручення відбулося 1969 року.
Минулого року переможцем став Пол Лінч, який представляв свій роман "Пророча пісня". За тиждень після перемоги продажі книги збільшилися на 1500%.
Раніше OBOZ.UA писав, що кінопремія "Золота Дзиґа 2024" оголошувала лонглист учасників. Серед них були як відомі світові фільми, так і ті, про які українці майже нічого не знають.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!