Як передає власкор Укрінформу, про це він заявив у середу на зібранні Національної асоціації чорношкірих журналістів у Чикаго.
«Я не знав, що вона чорна, аж поки вона випадково не стала нею… – сказав Трамп. – Тепер вона хоче, щоб її знали як чорну. Вона завжди була індійкою... А потім зробила поворот і стала чорною людиною». (Батько Гарріс є чорношкірим вихідцем з Ямайки, мати – родом з Індії)
При цьому Трамп кілька разів перекрутив її ім’я, вимовляючи його з наголосом на другому складі, тоді як англійською наголос має стояти на першому – Кáмала.
Говорячи про необхідність боротьби з імміграцією, він заявив, що нелегали займають у США ті робочі місця, на яких могли б працювати чорношкірі.
«Мільйони, мільйони людей приїжджають до нашої країни й займають робочі місця чорношкірих, іспаномовних і, відверто кажучи, місця в профспілках, – сказав він. – Вони забирають вашу роботу».
Трамп на заході відразу вступив у полеміку з ведучими – журналістками Fox News, ABC та Semafor.
Одну з них він звинуватив у тому, що поставила «жахливе», «грубе» й «ганебне» запитання, коли вона доволі прямолінійно поцікавилася, що він зробив для чорношкірих американців.
«Я люблю чорне населення… – заявив Трамп. – Я був найкращим президентом для чорного населення від часів Авраама Лінкольна».
Коментуючи свій вік, він зауважив: «Я знаю багатьох людей у віці 80–90 років, які перебувають у чудовій формі».
За словами Трампа, він готовий пройти когнітивний тест, тоді як Гарріс може його провалити.
Поява Трампа викликала суперечки всередині асоціації. Відома журналістка, редакторка Washington Post Карен Аттіа пішла з посади члена правління і співголови асоціації на знак протесту проти надання Трампу платформи для агітації.
Очікується, що Гарріс зустрінеться з журналістами Національної асоціації чорношкірих журналістів віртуально у вересні.
Як повідомляв Укрінформ, рейтинги Трампа та Гарріс у семи ключових штатах зрівнялися.
Фото: Justin Sullivan/Getty Images