Покинута ракета на орбіті вагою 3 тонни крупним планом: її побачив "сміттєвий" зонд
Покинута ракета на орбіті вагою 3 тонни крупним планом: її побачив "сміттєвий" зонд

Покинута ракета на орбіті вагою 3 тонни крупним планом: її побачив "сміттєвий" зонд

Космічний апарат не виявив жодних пошкоджень на 15-річному верхньому ступені ракети-носія, і це дуже хороші новини.

Апарат ADRAS-J японської компанії Astroscale зробив нові фотографії 11-метрової верхньої ступені ракети-носія H-2A вагою 3 тонни, яка вже 15 років кружляє на орбіті. Цього разу йому вдалося облетіти фрагмент космічного сміття і зробити зображення з різних ракурсів. У результаті ADRAS-J не виявили пошкоджень на ракеті, а це означає, що її можна видалити з орбіти за кілька років, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Космічний апарат ADRAS-J вивчає фрагмент ракети з лютого цього року. На нових знімках, зроблених у липні з близької відстані, видно верхній ступінь ракети H-2A з різних ракурсів, яка кружляє навколо Землі. Апарат зміг 2 рази облетіти фрагмент космічного сміття і ці знімки також стали основою для відеоролика від Astroscale.

За словами представників японської компанії, їхній зонд, який тестує технологію вивчення і видалення космічного сміття з орбіти, досяг важливого етапу. Він зміг безпечно наблизитися до ступені ракети на відстань приблизно 50 метрів і обстежити стан великого фрагмента космічного сміття.

Апарат ADRAS-J японської компанії Astroscale зробив нові фотографії 11-метрової верхньої ступені ракети-носія H-2A вагою 3 тонни, яка вже 15 років кружляє на орбіті
Фото: space.com

Космічне сміття стає дедалі серйознішою проблемою. Експерти вважають, що понад 40 тисяч уламків розміром понад 10 см обертаються навколо Землі. Разом із ними на орбіті перебувають мільйони дрібніших уламків.

Усі вони переміщуються зі швидкістю в кілька кілометрів на секунду і становлять небезпеку для діючих супутників, а також для Міжнародної космічної станції. Тому космічні агентства намагаються знайти рішення для видалення найбільш небезпечних уламків з орбіти.

Космічний апарат ADRAS-J вивчає фрагмент ракети з лютого цього року. На нових знімках, зроблених у липні з близької відстані, видно верхній ступінь ракети H-2A з різних ракурсів, яка кружляє навколо Землі
Фото: space.com

Японське агентство аерокосмічних досліджень обрало компанію Astroscale для того, щоб її зонд зміг видалити ступінь ракети H-2A з орбіти за допомогою роботизованого маніпулятора. Нові знімки допомагають краще підготуватися до майбутньої місії ADRAS-J2, в рамках якої і буде проведено видалення сміття з орбіти.

Японське агентство аерокосмічних досліджень обрало компанію Astroscale для того, щоб її зонд зміг видалити ступінь ракети H-2A з орбіти за допомогою роботизованого маніпулятора
Фото: space.com

Обльоти уламка ракети апаратом ADRAS-J підтвердили, що адаптер корисного навантаження H-2A, за який повинен вхопитися роботизований маніпулятор ADRAS-J2, не пошкоджений. Це означає, що видалення ракети з орбіти може пройти успішно.

За словами представників Astroscale, непрацюючі об'єкти на орбіті не створювалися для того, щоб можна було їх видалити звідти. Тому це ускладнює місію з їхнього спуску в атмосферу Землі.

Апарат ADRAS-J2 одним із перших в історії спробує видалити уламок ракети з орбіти 2027 року.

Як уже писав Фокус, на Землі зникають тварини і вчені хочуть врятувати їх у космосі на відстані майже 400 000 км. Автори дослідження пропонують проект порятунку зникаючих видів за допомогою заморозки.

Також Фокус писав про те, що астрономи вивчили галактику, яка в 10 000 разів яскравіша за Чумацький Шлях і виявилося, що вона порушує теорію. У космосі існує багато типів галактик і серед них виділяються рідкісні яскраві інфрачервоні галактики.

Теги за темою
Космос Японія ракета
Джерело матеріала
loader
loader