Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) проводить обшуки у власниці забудовника StolitsaGrouр Влади Молчанової. Слідчі дії стосуються спроби рейдерського захоплення ринку "Столичний".
Про це повідомили джерела в антикорупційних органах, пише ZN.UA. Офіційних повідомлень від правоохоронців станом на 1 серпня ще не надходило. "Ми не можемо спростувати чи підтвердити цю інформацію", – відповіли на запит OBOZ.UA в НАБУ.
Зазначається, що обшуки проводяться в рамках розслідування справи "Столичного". Молчанову звинувачували в спробі захоплення ринку ще в 2020 році.
Тоді співробітники "РСГП "Столичний" заявили, що Молчанова за допомогою "чорного" нотаріуса переоформила компанію, якій належить ринок. За словами тодішнього бенефіціара "Столичного" Олександра Стельмаха, протягом 2011-2014 років на компанії, афілійовані з Молчановою, інвестори перерахували 34 млн доларів для будівництва ринку.
Проте дивідендів у розмірі 3 млн доларів на рік вони так і не отримали. Стельмах тоді заявляв, що "факти зловживання та просто банального крадіжки" були підтверджені висновками аудиту, а попереднє керівництво ринку погодилося піти у відставку.
"12 грудня (2020 року. – Ред.), у вихідний день, вранці, о 8:00, "працівники" Влади Молчанова за змовою з "чорним" нотаріусом змінили учасника підприємства ТОВ "Аграрний маркетинговий центр", якому належить 77,5 % ТОВ "РСГП "Столичний", – розповідав Стельмах.
Тоді ринок належав Стельмаху саме через компанію "Аграрний маркетинговий центр" (77,5% у статутному капіталі). Також були міноритарні власники ("Сучасні ринкові інновації" (пов'язані з Молчановою), "Урспецторг", "Укртехніка").
При цьому незадовго до вказаних подій фермери та підприємці, які працювали на ринку "Столичний", виходили на протест проти дій Молчанова. Вони заявляли, що Молчанова та її чоловік – ексміністр юстиції Криму Сергій Коровченко – стоять за рейдерськими атаками.
Сама Молчанова називала себе постраждалою стороною. Вона стверджувала, що в історії з переоформленням "Столичного" її нібито "кинули". "У січні 2019 року було досягнуто домовленості зі Стельмахом про придбання 54,25% частки на ринку "Столичний" за 12 млн доларів. Було підписано два меморандуми, за якими було внесено 2 млн доларів і 1,5 млн доларів авансу. Одночасно з початку 2020 року мажоритарний акціонер вийшов з переговорів, а власники компанії просто перестали брати слухавку", – стверджувала Молчанова.
Як розповідав заступник гендиректора підприємства Дмитро Долгушевський, Молчанова з 2011 по 2019 рік через свого директора Олексія Чумака фактично самостійно управляла ринком "Столичний", хоч і була лише міноритарним акціонером підприємства. Саме за цей період Стельмах не одержав дивідендів.
Тоді він вирішив провести аудит та змінити керівництво. У результаті за 10 місяців 2020 року прибутки ринку збільшилися на 23%, а витрати зменшилися на 19%. Долгушевський зазначав, що своїми діями Молчанова та підконтрольні їй особи нібито намагалися збанкрутувати ринок, щоб потім "купити його за копійки".
Долгушевський стверджував, що Молчанова планувала забудувати ділянку, на якій розташована "Столична". "Ринок займає 160 гектарів землі. Молчановий ринок взагалі не потрібен. Вона як забудовник хоче ці гектари забудувати п'ятиповерхівками, дев'ятиповерхівками – та й усе", – розповідав Долгушевський OBOZ.UA.
У 2021 році після численних спроб отримати ринок у свою власність як повністю, так і частинами, рейдери перейшли до більш екзотичного та складного способу захоплення. Так у "Столичного" з'явилося відразу два нових потенційних "директори". І обидва, не маючи жодного відношення до підприємства, через суд намагалися поновитися на керівній посаді.
Ситуація зі "Столичним" – далеко не єдиний скандал за участю Молчанова. Наприклад, того ж 2021 року інвестори ЖК "Варшавський" у Києві вимагали від Молчанової повернути їхні гроші.
Крім того, за даними ЗМІ, у 2024 році Молчанова вже курує "Київміськбуд". Так, у лютому наглядова рада "Холдингової компанії "Київміськбуд" призначила на посаду президента Василя Олійника.
З 2011 до 2018 року він очолював велику генпідрядну організацію "Моноліт будсервіс", з 2018 по 2024 рік – "Спецбуд-моноліт". Ці компанії збудували житлові комплекси "Варшавський мікрорайон", Hoffmann house, "Галактика", SEVEN, "Липинка" та інші. Усі ці ЖК були зведені під девелопментом Stolitsa Group Владислави Молчанова.
Також журналісти стверджували, що Молчанова має стійкі позиції завдяки впливу на депутатів Київської міської ради. Вона також була офіційним спонсором партії "Батьківщина" у Київраді.