Вчені попереджають про нові виверження на нашій зірці.
1 серпня у різних регіонах планети виникли проблеми з радіозв'язком, які були спричинені цунамі сонячних бур. На Сонці за добу сталося 15 спалахів різної потужності.
Про це пише Daily Mail.
Зокрема, вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) повідомили про те, що на Сонці сталося одразу 15 спалахів класу М і класу С.
Виверження ультрафіолетового та рентгенівського випромінювання, разом із викидом енергії, відбулися в кількох плямах на Сонці. Найактивнішою плямою була AR3774, де сталося 9 спалахів.
Експерти з космічної погоди заявили, що нещодавня активність Сонця являє собою "цунамі сонячних бур".
Потоки випромінювання за лічені хвилини досягли Землі, що спричинило збій у роботі радіозв'язку в деяких частинах Африки та Азії. Але подібні сонячні удари також можуть спричинити збій у роботі супутників на орбіті, а також систем GPS на Землі.
Активність Сонця наразі дуже підвищена і в бік Землі звернено багато сонячних плям, у яких можуть статися сильні виверження енергії та плазми.
Учені з NOAA прогнозують, що потоки плазми можуть досягти Землі в суботу, 3 серпня, або в неділю, 4 серпня. Удар плазми по магнітному полю Землі може призвести до появи геомагнітних бур рівня G2, тобто не дуже потужних подій.