Проєкт «Вчися вухами» запускає курс аудіоуроків «Історія Криму»
Проєкт «Вчися вухами» запускає курс аудіоуроків «Історія Криму»

Проєкт «Вчися вухами» запускає курс аудіоуроків «Історія Криму»

Для прослуховування доступні 20 аудіоуроків із трьох напрямків: «Історія», «Культура», «Люди».

У межах освітнього проєкту «Вчися вухами» створили курс аудіуроків «Історія Криму». Понад 20 аудіоуроків із трьох напрямків: «Історія», «Культура», «Люди» вже доступні для всіх, хто хоче детальніше зануритися в історію півострова, побачити та зрозуміти корінні народи, їхню історію та культуру, а також зрозуміти тяглість історичного звʼязку між материковою Україною та Кримом, повідомили ініціатори проєкту ГО «Смарт освіта».

«У сучасній програмі з історії є інформація про історію Кримського ханату, про депортацію кримських татар, про події у Криму в 1918 році. І все ж немає комплексної відповіді, щоб діти, які ніколи своїми очима не бачили півострів, мали до нього емпатію — знали про корінні народи, їхню історію, культуру та боротьбу, яку вони вели століттями і ведуть нині. Тому ми у "Вчися вухами" спробували зробити крок в сторону інтеграції історії Криму до історії України. – розповіла менеджерка проєкту «Вчися вухами» Ірина Шарова. — У співпраці із Гульнарою Абдулаєвою та Мартіном-Олександром Килим ми обрали питання, які варто розкрити. Як й інші наші аудіоуроки, ми будемо радити використовувати їх у навчальному процесі, аби дізнатися більше, знайти відповіді на непрості питання і просто познайомитися із таким далеким для нових поколінь Кримом».

Проєкт «Вчися вухами» запускає курс аудіоуроків «Історія Криму» - Фото 1

Тривалість одного уроку —  15 хвилин, вони доступні на сайті проєкту. Також там є добірка «Кримських уроків», у яку входять програмні уроки з української літератури та історії України. Також їх можна слухати на подкастинг-платформах Spotify, Apple Podcast, NV.

Під час опанування курсу «Історія Криму» слухачі дізнаються:

Проєкт «Вчися вухами» запускає курс аудіоуроків «Історія Криму» - Фото 2

  • якими були перші поселення та держави півострова;
  • як християнство в Русі-Україні починається з Криму;
  • хто такі корінні народи Криму: кримські татари, караїми та кримчаки, яку історію й культуру вони зберігають;
  • які стосунки були упродовж століть між етнічними українцями та корінними народами Криму;
  • як звучить історія півострова;
  • як упродовж останніх століть росіяни чинять злочини проти корінних народів Криму, і що вони мають спільного зі злочинами росії проти українського народу;
  • які наслідки російської імперської колонізації півострова;
  • про спільні криваві сторінки історії материкової України з Кримом;
  • які спільні героїчні сторінки боротьби проти Росії є в кримськотатарського та українського народів;
  • і як у Криму чинять спротив російській окупації.

«Невіддільна складова курсу — робота зі стереотипами й російськими наративами про Крим: автори розповідають, звідки взялись уявлення про півострів як оздоровчий курорт чи просто "незайняті" землі, та як з кожною російською окупацією півострів все більше намагалися зробити "одвічно російським"», —  додали в ГО «Смарт освіти».

  • Читайте також: Війна за Крим: тактики кризових комунікацій окупаційної влади та можливості для України

Над створенням курсу «Історія Криму» працювали постійна представниця президента України в АР Крим, правозахисниця та співзасновниця громадської організації Крим_SOS Таміла Ташева; історикиня та авторка книг «Історія Криму» та «Кримські татари: від етногенезу до державності» Гульнара Абдулаєва; кандидат історичних наук та викладач Києво-Могилянської академії Мартін-Олександр Кислий; філологиня, перекладачка та викладачка кримськотатарської мови Мамуре Чабанова; караїм, митець Езра Пастор; фахівець кримськотатарської мови, викладач, перекладач Арслан Фазіров; музикознавець Ігор Ходжаніязов; історикиня, методистка ГО «Смарт освіта», співавторка підручників з історії Юлія Тополницька; історикиня, співавторка підручників з історії та громадянської освіти Антоніна Макаревич; історик, кандидат політичних наук Богдан Грушецький; історикиня, здобуває ступінь PhD Катерина Костогриз; музична фольклористка, професійна співачка, викладачка співу й голос аудіоуроків Алла Пустовіт.

Фото: курс «Історія Криму» / «Вчися вухами» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Крим кримські татари
Джерело матеріала
loader
loader