Яке свято відзначають 3 серпня в Україні
Яке свято відзначають 3 серпня в Україні

Яке свято відзначають 3 серпня в Україні

Навіть маленьке свято – це вже привід для радості. І щодня в календарі – як офіційному так і неофіційному можна знайти кілька свят.

OBOZ.UA розповідає, які особливі дати припадають на 3 серпня. А також про іменинників дня та історичні події.

Хто святкує іменини 3 серпня

За новоюліанським календарем, який прийняла 1 вересня 2023 року Православна церква України, сьогодні свій день ангела відзначають чоловіки з іменами:

Антон, В'ячеслав, Іван, Кузьма, Микола.

Які свята відзначаються 3 серпня

Всесвітній тиждень грудного вигодовування – перший тиждень серпня щороку присвячують підвищенню обізнаності про грудне вигодовування. Ця практика вважається найбільш здоровим вибором для матусь та їхніх немовлят, тим, що встановлює між ними нерозривний зв’язок. І в сучасному світі ставлення до годування грудьми змінюється, воно стає все менш табуйованим. У Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводять заходи, присвячені цій важливій темі. Жінок вчать правильно годувати малюків, правильно відлучати їх від груді і правильно реагувати на ситуації, коли самостійно вигодувати немовля не вдається. Врешті-решт, головне – це в любові і спокої виростити здорову дитину. А що саме вам у цьому допоможе – це вже вас особистий вибір.

День пісочних замків – коли, як не серпневої суботи добре сходити на пляж. І сьогодні саме вдала дата, щоби збудувати на березі замок з піску. Цій традиції тисячі років. Напевно, люди почали щось ліпити з мокрого піску, щойно вперше опинились на пляжі. І до наших днів ця забава перетворилась на справжнє мистецтво. Тож коли, як не сьогодні, збудувати замок своєї мрії.

День кавуна – сезон цих чудових фруктів триває, саме час поласувати його соковитою м’якоттю. Вирощувати кавуни люди почали ще у Стародавньому Єгипті і обожнюють цей плід до наших днів. З кавунів можна готувати безліч страв. А ще велетенська ягода є символом українського Херсона, землі, де ростуть найсоковитіші у світі кавуни.

Історичні події 3 серпня

1492 — Христофор Колумб вирушив з порту Палос-де-ла-Фронтера (Андалузія) у складі трьох кораблів "Санта-Марія", "Пінта" і "Нінья" у перше плавання для відкриття західного шляху в Індію.

1775 — (за іншими даними 14 серпня) Катерина II видала імператорський маніфест, який офіційно ліквідував запорізьке козацтво.

1778 — відкрився "La Scala", італійський оперний театр у Мілані, один із центрів світової оперної культури. Ім'я одержав від церкви, що знаходилася на цьому місці, Санта-Марія делла Скала.

1795 — заснована Паризька консерваторія.

1904 — члени британської експедиції стали першими людьми Заходу, які увійшли до священного міста Лхаса в Тибеті.

1915 — австро-угорські війська в ході І Світової війни звільнили від росіян Володимир-Волинський.

1922 — радіо Нью-Йорка застосувало перший у світі звуковий радіоефект: двома шматками дерева було зімітовано стукіт дверей.

1926 — на площі Піккаділлі встановлені перші у Лондоні світлофори.

1949 — набрав чинності Статут Ради Європи.

1949 — у США шляхом злиття Американської баскетбольної асоціації і Національної баскетбольної ліги заснована Національна баскетбольна асоціація (НБА), до складу якої увійшло 17 команд.

1952 — у Гельсінкі пройшла церемонія урочистого відкриття XV Олімпійських ігор, в яких вперше взяли участь спортсмени з СРСР.

1957 — під керівництвом Сергія Корольова зроблений запуск першої радянської міжконтинентальної ракети Р-7.

1990 — Верховна Рада УРСР ухвалила закон про економічну незалежність Української РСР.

1992 — стрибун із жердиною Сергій Бубка у Падуї установив світовий рекорд, стрибнувши на 6 м 12 см.

Знаменитості, які народились 3 серпня

1819 — Григорій Ґалаґан, український громадський діяч, меценат, який відкрив чимало шкіл на Чернігівщині, учасник руху за скасування кріпацтва та звільнення селян.

1833 — Омелян Огоновський, український учений-філолог і громадський діяч, багаторічний голова товариства "Просвіта".

1880 — Марія Кузнєцова, оперна співачка (ліричне сопрано). Дочка українського художника Миколи Кузнєцова, племінниця видатного українського біолога Іллі Мечникова.

1904 — Кліффорд Сімак, американський фантаст.

1940 — Мартін Шин, американський актор

1963 — Джеймс Гетфілд, американський гітарист і співак, учасник гурту Metallica.

1967 — Матьє Кассовіц, французький актор, режисер.

1979 — Еванджелін Ліллі, американська акторка.

1992 — Олександра Зарицька, українська співачка, фронтвумен гурту KAZKA.

Раніше OBOZ.UA розповідав, коли в Україні святкують День Повітряних Сил ЗСУ.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader