Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.
У МЗС ФРН, коментуючи ситуацію німецькій газеті Der Tagesspiegel, відмовилися уточнити, в чому саме звинувачують конкретних громадян Німеччини у Росії.
У німецькому зовнішньополітичному відомстві зазначили, що протягом останніх двох років російська влада «відмовляється надати громадянам, які мають подвійне, російське та німецьке, громадянство, прямий консульський доступ у формі відвідування у в'язниці».
«Вони (влада РФ - ред.) поводяться з особами, які мають російське та інше громадянства, виключно як з громадянами Росії», - додали в МЗС ФРН.
У міністерстві наголошують, що у кожному окремому випадку докладаються активні зусилля, щоб забезпечити доступ консула до громадян ФРН.
За даними ООН, сотні людей у Росії утримуються у в'язницях за хибними чи політично мотивованими звинуваченнями. За оцінкою експертів Ради ООН з прав людини в Женеві, кількість таких ув'язнених становить від 700 до 1372 осіб.
У червні агентство Reuters писало з посиланням на дані уряду США, що серед ув'язнених російських в'язниць - щонайменше десяток американських громадян.
Як повідомляв Укрінформ, 1 серпня відбувся найбільший з часів Холодної війни обмін, до якого були залучені 7 країн. 16 ув’язнених були видані Росією та Білоруссю; 10 – країнами Заходу. Серед тих, кого передали Москві – зокрема, засуджений до довічного ув’язнення в Німеччині кілер Вадим Красіков та шпигуни.
Фото: Радіо Свобода