Про це повідомляє Euractive, передає Укрінформ.
У заяві, яку підписали Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Польща, Португалія та Іспанія, висловлюється «серйозне занепокоєння» ситуацією, що склалася в країні після спірних президентських виборів.
«Ми закликаємо владу Венесуелинегайно опублікувати всі протоколи голосування», - йдеться в заяві лідерів семи країн.
Такий крок необхідний для того, щоб «визнати волевиявлення венесуельського народу», зазначається в заяві.
«Права всіх венесуельців, особливо політичних лідерів, повинні поважатися під час цього процесу. Ми рішуче засуджуємо будь-які арешти або погрози на їхню адресу», - йдеться в заяві, в якій наголошується, що влада повинна поважати «право народу на протест і мирні зібрання».
Чинний президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про перемогу на президентських виборах минулих вихідних, але опозиція оскаржила офіційний результат, стверджуючи, що переміг Едмундо Гонсалес.
США та латиноамериканські сусіди - Аргентина, Коста-Ріка, Панама, Еквадор та Уругвай - не визнали результати венесуельських виборів. Вони кажуть, що наявні результати свідчать про очевидну перемогу опозиційного кандидата Гонсалеса. Опозиція, зокрема, запустила веб-сайт з копіями 84% поданих бюлетенів, які також свідчать про його перемогу. Уряд Мадуро стверджує, що копії бюлетенів підроблені.
Уряд Венесуели наказав вислати дипломатів з деяких країн, які ставлять під сумнів перемогу Мадуро. Аргентинські дипломати, які прибули до Буенос-Айреса в суботу, повідомили, що їхнє посольство було знеструмлене, а поліція охороняла будівлю ззовні.
Як повідомляв Укрінформ, після офіційного оголошення Мадуро переможцем президентських виборів, уряд Перу наказав усім венесуельським дипломатам покинути країну впродовж 72 годин. Венесуела згодом розірвала дипломатичні відносини з Перу.
Пізніше уряд Венесуели вирішив тимчасово закрити пряме авіасполучення з Панамою.
Фото: flagi.in.ua