38-річна жінка добровільно оселилася в будинку для літніх людей: навіщо вона це зробила
38-річна жінка добровільно оселилася в будинку для літніх людей: навіщо вона це зробила

38-річна жінка добровільно оселилася в будинку для літніх людей: навіщо вона це зробила

Спочатку Ян думала, що будинок для літніх людей — це нудно і сумно. Однак поживши там три місяці, вона відкрила для себе літніх людей із зовсім іншого боку.

Сценаристка з Китаю на прізвище Ян, якій виповнилося 38 років, зареєструвалася в будинку для літніх людей, вирішивши жити життям "старої людини", повідомляє Asia One з посиланням на китайські новинні ЗМІ.

Цьому рішенню передувала госпіталізація жінки через виснаження. Вона 11 років пропрацювала в Пекіні, далеко від свого рідного міста і сім'ї. Тривалий робочий день і безсонні ночі сильно вплинули на її здоров'я.

Після лікування Ян, чиї батьки вже померли, відхилила запрошення своїх братів і сестер пожити з ними на батьківщині.

"У моєму стані мені було б не до душі жити з ними, оскільки мені довелося б рано вставати щодня. Через слабкий психічний стан я також легко прокидалася від будь-якого шуму", — пояснила героїня.

Пробувши місяць у лікарні, вона переосмислила своє життя. Бажаючи тихого і спокійного місця, де могла б сповільнитися і відновитися, Ян вирішила жити в будинку для літніх людей, щоб насолоджуватися більш розміреним темпом. Цей досвід вона знайшла не тільки відновлювальним, а й надихаючим. Ба більше, китаянка почала документування життя літніх людей, яких там проживає понад сотня.

"Я хочу показати всім, що таке спільнота літніх людей насправді", — заявила Ян, коментуючи створення документальної стрічки про свій досвід.

Незважаючи на те, що після госпіталізації у неї залишилося небагато заощаджень, плата за проживання в розмірі 2000 юанів ($370,6) забезпечила їй кімнату і харчування протягом місяця в будинку для літніх людей, що складався з п'яти багатоквартирних житлових будинків. Він розташований поруч із садом із фруктовими деревами, пишною зеленню, а також фермою з тваринами, як-от павичі й олені, що бродять територією.

Фото: Getty

Для Ян цей досвід був схожий на проживання в кондомініумі з безліччю зручностей. У підсумку вона залишилася там на три місяці.

За її словами, будинок для літніх людей розділений на три зони залежно від рівня необхідного догляду. Ціни на кожну кімнату залежать від розміру і варіюються від 1300 до 2200 юанів (близько $240-$407).

Однак вона зізналася, що спочатку у неї були деякі сумніви.

"Моє враження від будинку для літніх людей таке, що ваші рухи будуть обмежені, що життя там буде нудним, і ви будете просто лежати на ліжку", — сказала вона. Однак пізніше жінка виявила, що її досвід зовсім не нудний. Їй вдалося побачити веселий та енергійний бік літніх мешканців будинку, які з радістю долучалися до різних заходів.

Багато хто також із нетерпінням чекав, коли вона відведе когось із них убік, щоб побалакати й поділитися історіями про свою молодість. Їхня енергія дала їй відчуття підбадьорення.

Практика проживання молодих людей у будинках для літніх людей у Китаї не нова. Один такий заклад у Ханчжоу навіть набрав молодих людей для проживання там.

Запущений ще 2019 року, проєкт обіцяв надати молодим людям безоплатне житло, якщо вони працюватимуть 10 годин на місяць, супроводжуючи літніх людей в установі. Відтоді ініціатива поширилася на інші провінції Китаю.

Дедалі частіше молоді люди добровільно вирушають до будинків для людей похилого віку, щоб допомагати їхнім мешканцям і відпочити від метушні
Фото: Getty

Цілі кампанії — надати молодим поколінням, які стикаються з труднощами в забезпеченні житлом, дах над головою і водночас "полегшити тягар соціальної ізоляції для літніх людей".

Раніше Фокус писав, що найстарша супермодель у світі переїхала в будинок для людей похилого віку і розповіла про кар'єру.

Теги за темою
допомога
Джерело матеріала
loader
loader