Як українцям захистити свій смартфон від будь-яких загроз: рекомендації експерта
Як українцям захистити свій смартфон від будь-яких загроз: рекомендації експерта

Як українцям захистити свій смартфон від будь-яких загроз: рекомендації експерта

Поради фахівця з телекомунікацій будуть корисні українцям, чиї телефони можуть бути зламані російськими окупантами.

Інженер і експерт у телекомунікаціях Джош Рендер дав кілька рекомендацій щодо того, як користувачі можуть захищати свої пристрої. Про це він написав у Tom's Guide.

Які додатки найнебезпечніші

Більшість додатків абсолютно безпечні, проте деякі можуть нести в собі шкідливий код і заразити смартфон. Поради фахівця будуть особливо корисні українцям, чиї телефони можуть бути зламані російськими окупантами.

Джош рекомендує з обережністю ставитися до різного роду криптоплатформ та їхніх мобільних версій. Шахраї можуть скористатися популярністю криптовалют, створити фейковий застосунок і таким чином виманювати гроші в "інвесторів". Варто уникати більшості криптографічних додатків, особливо тих, про які не говорять надійні джерела. Те ж саме стосується і будь-яких додатків з азартними іграми.

Також слід бути обережними з будь-якими іграми від невідомих розробників. Варто перевірити, які ігри робив той чи інший розробник раніше. Наприклад, якщо в профілі є двадцять абсолютно однакових ігор, то це має послужити сигналом для користувача. Найімовірніше, компанія просто викачує гроші з гравців.

Ніколи не слід завантажувати додаток, побачивши посилання в рекламному оголошенні. Потрібно знайти додаток в офіційному магазині, перевірити відгуки. Якщо в офіційному магазині застосунку немає — не варто його завантажувати.

Як перевірити ступінь безпеки додатків

Один із найкращих способів дізнатися, наскільки безпечний застосунок — перевірити відгуки, вважає Рендер. Це може здатися досить очевидним, але зазвичай це дуже допомагає дізнатися, чи є у програми якісь проблеми. Буває так, що розробник приховує справжні відгуки, публікуючи фальшиві. Це теж впадає в очі і свідчить про те, що розробник не чистий на руку.

Перше, що потрібно зробити, переглядаючи відгуки, — звернути увагу на все, що виглядає явно фейковим або створеним ботом. Іноді підроблені коментарі важко виявити, особливо з розвитком штучного інтелекту, але деякі явні ознаки все ж є: коментарі ботів матимуть дуже дивну граматику або формулювання. Вони також можуть складатися просто з одних смайликів.

Друге: варто перевірити профіль коментаторів і подивитися, чи писали вони що-небудь ще. Якщо від них є реакції про застосунки лише одного розробника, або всі їхні відгуки написані під копірку, то велика ймовірність, що це боти, і тому розробник може щось приховувати.

Одне з найкращих місць для перевірки відгуків — це надійні джерела засобів масової інформації, наприклад, будь-який сайт або компанія, які тестують застосунки. Також варто слідкувати за новинами чи обговореннями в соціальних мережах про певні застосунки. Наприклад, на Reddit є спільнота людей, які перевіряють додатки. Одними з найкращих є r/Android, r/Privacy та r/scams.

Що робити, якщо шкідливий додаток уже завантажили

Як дізнатися, чи завантажено шкідливий додаток? По-перше, варто звернути увагу на випадкові спливаючі вікна, на те, чи перегрівається телефон, чи не розряджається батарея швидше, ніж зазвичай, на появу випадкових повідомлень від невідомих контактів. Також варто перевірити додатки онлайн-банкінгу. Якщо були списання коштів, які ви особисто не здійснювали, то смартфон зламаний.

Джош Рендер каже, що спершу потрібно переконатися, що ви не переходили за посиланнями або рекламними банерами, які спливають на екрані смартфона. По-друге, варто встановити антивірусну програму, яка сигналізує про знайдені загрози. По-третє, не зайвим буде змінити всі паролі, але не варто оновлювати їх на телефоні, доки він не буде просканований антивірусом і доки шкідливі речовини не будуть видалені.

Раніше ми писали, як відновити втрачені дані на смартфоні: допоможе одна "секретна" функція. Налагодження по USB допоможе створити копію смартфона на комп'ютері, навіть якщо у гаджета розбився екран.

Джерело матеріала
loader