Сучасні тенденції у вивченні іноземних мов
Кожного дня в освіті з'являється чимало різноманітних цікавинок — онлайн-сервіси, штучний інтелект та багато іншого, про що ми могли лише мріяти десятків років тому. Як це впливає на тенденції вивчення іноземних мов? Розберімось разом.
Що змінилося за останні роки?
Спочатку в нашу країну прийшла пандемія коронавірусу, потім — почалося повномасштабне вторгнення в Україну. Ці події сильно вплинули на формат навчання учнів та студентів. Тепер нікого не здивуєш онлайн навчанням та використанням різних додатків для вивчення мови. Але які саме тенденції панують в освітній галузі? Нині можна виділити декілька:
- Розвиток технологій. Величезна кількість додатків для вивчення мови, сервіси з онлайн-картками для запам’ятовування нових слів, відео уроки та інтерактивні вправи. Це лише маленька кількість ресурсів, які з'явилися за останні роки в режимі онлайн.
- Контекстуалізоване навчання. Нарешті, з часом стало зрозуміло, що сухе заучування правил та слів не дає легко та швидко вивчити мову. А для ефективного та цікавого навчання важливо використовувати реальні ситуації, не боятися спілкуватися на будь-які теми та використовувати свої знання на практиці в реальних ситуаціях.
- Навчання, орієнтоване на особистість. Кожен з нас — особистість зі своїми потребами та вміннями. Хтось краще сприймає інформацію на слух, хтось — має написати конспект, а деяким зручніше використовувати схеми. Англійська на cererra вивчається з досвідченими викладачами, які вміють знайти індивідуальний підхід до кожного. Вони обирають саме той метод, який підходить конкретному учню, щоб йому було зручно опановувати іноземну.
- Змішане навчання. Поєднання занять в очному форматі та онлайн дасть змогу використати усі переваги обох видів занять. При реальних зустрічах з репетитором можна розбирати теорію, а під час зустрічей онлайн — запрошувати носіїв мови та спілкуватися з ними, щоб закріпити вивчений матеріал.
- Активне використання мови. Щоб усі вивчені слова добре запам’ятовувалися, а правила граматики були не просто завчені, а зрозумілими на практиці, потрібно їх застосовувати. Зручніше це робити при розмові або письмі не про щось абстрактне, а про реальні речі, які цікаві та зрозумілі людині, яка вивчає мову. Як показує практика, це набагато ефективніше.
- Мультимедійний підхід. В кожного з нас різний тип запам’ятовування, а використання мультимедійних технологій дає змогу створити для однієї теми різні типи матеріалів: для сприйняття на слух, зором та для читання.
Кожна із зазначених тенденцій широко впроваджується в сучасній освіті. Щоб знайти для себе сучасного та професійного викладача, завітайте на Cerrera! Широкий вибір фахівців з вивчення іноземної мови, які вміють подавати матеріал зрозуміло та цікаво.