Встановлення сонячних панелей стало вдвічі швидшим і дешевшим: допомагає унікальний робот із ШІ
Встановлення сонячних панелей стало вдвічі швидшим і дешевшим: допомагає унікальний робот із ШІ

Встановлення сонячних панелей стало вдвічі швидшим і дешевшим: допомагає унікальний робот із ШІ

"Розумна" машина Maximo вже встановила фотоелементи загальною потужністю 10 мВт, чого достатньо для забезпечення електроенергією 2 000 будинків.

Американська компанія AES представила першого у своєму роді робота Maximo, який може встановлювати сонячні панелі вдвічі швидше, ніж люди, а його експлуатація коштує вдвічі дешевше за людську працю, пише Seattle Times.

Maximo розміром приблизно з автомобіль-пікап має великий висувний важіль, що піднімає за допомогою присосок сонячні батареї й акуратно укладає їх рядами, використовуючи штучний інтелект (ШІ) і комп'ютерний зір, щоб розташувати їх правильно. На сьогоднішній день він встановив фотоелементи загальною потужністю 10 мВт, чого достатньо для забезпечення електроенергією 2 000 будинків. Компанія планує використовувати пристрій для встановлення 100 мВт до 2025 року.

Після завершення випробувань цього року Maximo встановить панелі для великої сонячної електростанції (СЕС) у Каліфорнії, яка забезпечуватиме електроживленням центри обробки даних Amazon. Якщо все піде добре, компанія створить сотні подібних роботів зі ШІ.

Сьогодні енергетичні компанії хочуть використовувати автоматизацію, щоб подолати брак робочої сили, скоротити витрати та прискорити будівництво СЕС. Без інновацій змін буде неможливо розгорнути сонячну енергію досить швидко, щоб впоратися з глобальним потеплінням і задовольнити всебільшу потребу країни в електроенергії. В AES заявили, що робота можна буде експлуатувати 24 години на добу і він не втомиться, піднімаючи та перетягуючи фотоелементи вагою в 36 кг.

Очікується, що попит на сонячну енергію сильно зросте протягом наступного десятиліття завдяки різкому падінню вартості батарей, сотням мільярдів доларів федеральних субсидій і дедалі більшому інтересу технологічних компаній до забезпечення безвуглецевої електроенергії для своїх центрів обробки даних. За деякими оцінками, до 2033 року країні знадобиться 475 000 працівників у сфері сонячної енергетики, що майже вдвічі більше, ніж сьогодні.

Проте, згідно з одним нещодавнім опитуванням, 44% компаній, що займаються сонячною енергетикою, вже кажуть, що їм дуже складно знайти кваліфіковану робочу силу. Особливо складно найняти персонал для встановлення великих сонячних батарей, які часто розташовані у віддалених пустельних районах. Робота передбачає підйом і встановлення сотень панелей на день вагою в 27 кг кожна, в місцях, де температура може досягати 43 градусів Цельсія.

Однак змусити машини виконувати цю роботу непросто. На відміну від машин, що працюють на складальних лініях у заводських приміщеннях, машинам, які працюють на відкритому повітрі, доводиться протистояти дощу, бруду і пилу, долати нерівності ландшафту та інші проблеми.

Компанія AES розраховує на досягнення в галузі ШІ, які дадуть змогу її роботам розпізнавати різні типи сонячних модулів, складні умови довкілля та пристосовуватися до них. Також ШІ дасть змогу розв'язувати такі завдання, як визначення місць для розгортання вітряних і сонячних станцій, прогнозування їхньої ефективності в умовах певної місцевості, визначення термінів обслуговування. Усе це зробить поновлювану енергію дешевшою та швидшою в освоєнні.

Джерело матеріала
loader
loader