Член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський заявив, що питання демобілізації наразі залишається складним, через ситуацію на фронті. Про це він розповів під час брифінгу.
За його словами, це питання дуже ретельно обговорювалося в Комітеті ВРУ з нацбезпеки та розвідки. Політик назвав його "болючим" та "найбільш складним".
"Історія світових воєн на сьогодні не знає прикладів, коли до завершення повномасштабної війни, повномасштабного вторгнення, до відсічі агресії здійснювалися б якісь комплексні заходи зі звільнення з військової служби тих, хто відстоює територіальну цілісність та державний суверенітет", – зазначив Веніславський.
Він також нагадав, що питання демобілізації має не лише політичне, але й оборонне, безпекове і військове значення.
"Політично зрозуміло, що вигідно говорити й хотілось би нам обнадіяти тих людей, які воюють, що вони там протягом певного часу матимуть можливість на звільнення. Але, на превеликий жаль, на сьогодні ситуація залишається на фронті дуже складною", – підкреслив нардеп.
Він також додав, що Москва постійно намагається збільшити свій кількісний склад збройних сил. Парламентар розповів, що найманці, які вступають до лав ворожої армії, отримують від 1 до 2 мільйонів рублів одноразово при підписанні контракту чи вступу на службу.
Раніше член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявляв, що в Україні немає ініціатив щодо зниження мобілізаційного віку, але це питання періодично підіймають партнери України.