Відпустки для ЗСУ: які бувають і як їх отримати
Відпустки для ЗСУ: які бувають і як їх отримати

Відпустки для ЗСУ: які бувають і як їх отримати

Українським військовослужбовцям під час воєнного стану надається право на різні види відпусток.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на коментар юриста Артема Бродюка.

Він повідомив, що в Україні військовослужбовці мають право на кілька видів відпусток:

  • Щорічна основна відпустка може тривати до 30 календарних днів. Важлива умова – основна безперервна частина має становити щонайменше 15 днів. Цікаво, що відпустку можна отримати лише за умови, що одночасно у підрозділі відсутня не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців.
  • Відпустка за сімейними обставинами надається на строк до 10 календарних днів. Він може бути наданий у випадках укладення шлюбу, тяжкого стану здоров'я або смерті близьких родичів, пожежі або іншого стихійного лиха, яке спіткало сім'ю військовослужбовця. Під час такої відпустки зберігається грошове забезпечення.
  • Відпустка по догляду за дитиною може бути продовжена до досягнення дитиною шестирічного віку, якщо вона потребує домашнього догляду згідно з медичним висновком. Цікаво, що якщо обидва батьки є військовослужбовцями, відпустку може отримати один із них.
  • Додаткова відпустка за знищення ворожої техніки надається за кожну одиницю, але не більше ніж 15 календарних днів на рік.
  • Додаткова відпустка після звільнення з полону триває 90 календарних днів без поділу на частини. Він надається військовим, які не виявили бажання звільнитися з військової служби після звільнення з полону.

Військова відпустка / Фото: Getty Images
Військова відпустка / Фото: Getty Images

Процедура отримання відпустки включає такі кроки:

  1. Складання рапорту з додаванням документів, що підтверджують.
  2. Підписання рапорту безпосереднім командиром підрозділу.
  3. Передача рапорту на розгляд командиру військової частини.
  4. Візування рапорту чи залишення без реалізації.
  5. Направлення рапорту до виконання з повідомленням військовослужбовця.
  6. Оголошення про звільнення військовослужбовця у відпустку у наказі командира військової частини.
  7. Видача відпускного білета встановленого зразка.

Важливо, що під час відпустки військовослужбовець має певні зобов'язання. Зокрема, після прибуття до місця відпустки він має стати на облік у відповідному органі управління Служби правопорядку в гарнізоні або в найближчому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) не пізніше наступного дня після прибуття. Також за день до відбуття на місце служби слід зняти з військового обліку.

Цікаво, що у разі коли місцезнаходження військовослужбовця віддалено від військової комендатури або ТЦК і СП на відстань понад 30 км, він може стати на облік і знятися з обліку в органі місцевого самоврядування.

Нагадаємо, ми розповідали, що з 1 серпня 2024 року базові зарплати військовослужбовців в Україні залишаться без змін. Проте, крім основної винагороди, українські військові мають право на низку суттєвих доплат.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader