Британець заробляє $1270 на рік завдяки сонячним панелям: як він цього домігся
Британець заробляє $1270 на рік завдяки сонячним панелям: як він цього домігся

Британець заробляє $1270 на рік завдяки сонячним панелям: як він цього домігся

Пол Браун захопився встановленням власних електростанцій й за 14 років отримує дохід, продаючи електрику за зеленим тарифом та заощаджуючи на комунальних платежах.

Колишній британський журналіст Пол Браун у 2010 році встановив сонячні панелі та тепловий насос для потреб свого приватного будинку. Він розповів виданню The Guardian, скільки енергії за цей час було згенеровано і скільки грошей зміг заощадити.

Пол Браун 14 років тому встановив перші 10 сонячних панелей на даху свого гаража. Сьогодні чоловік стверджує, що саме фотоелементи принесли найбільшу вигоду з фінансової точки зору. Відтоді панелі принесли британцеві дохід у розмірі понад 1000 фунтів стерлінгів (1273 доларів) на рік за рахунок "зеленого" тарифу, а ще він заощадив на рахунках за електроенергію. Контракт з урядом закінчиться через 6 років, але Пол уже отримує значний прибуток.

Тоді сонячні батареї загальною потужністю 2,4 кВт обійшлися Полу 12 000 фунтів стерлінгів (15 276 доларів США за сьогоднішнім курсом — ред.). Ця вартість удвічі більша за вартість сучасних систем, які при цьому набагато якісніші.

Однак такі витрати не злякали журналіста, адже уряд сплачував домовласникам 40 пенсів (51 цент) за кожну кВт*год електроенергії, виробленої сонячними панелями, — і це було індексовано та гарантовано на 20 років. Таким чином власнику електростанції платили за чисту електроенергію, при тому, що він не зобов'язаний був частину її повертати в централізовану мережу. Пол Браун використовував енергію сам, а надлишки накопичувалися в акумуляторах.

Пол зауважив, що панелі забезпечують вироблення електрики навіть у найбільш похмурі та дощові дні. За його словами, рекордна добова потужність фотоелементів склала 15 кВт*год. Найгірші дні припадають на середину зими. У похмурі грудневі дні показники знижувалися до менш ніж 1 кВт*год.

У 2021 році Браун встановив тепловий насос. Тоді він коштував 13 000 фунтів стерлінгів (16 549 доларів), а держава надала субсидії в розмірі 7500 фунтів стерлінгів (9548 доларів). Таким чином британець позбувся газового котла. Тепер його будинок повністю працює на енергії, що не містить викопного палива.

Раніше ми повідомляли, що сонячні панелі на автомагістралях покриють понад 60% світового споживання енергії. Протяжність великих шосе у світі становить 3,2 мільйона кілометрів. Крім чистої енергії, сонячні дахи над дорогами мають захистити автомобілі від опадів і знизити кількість ДТП.

Джерело матеріала
loader