Ілона Маска можуть викликати до британського парламенту через роль X у заворушеннях
Ілона Маска можуть викликати до британського парламенту через роль X у заворушеннях

Ілона Маска можуть викликати до британського парламенту через роль X у заворушеннях

Платформа Маска X стала майданчиком для поширення дезінформації, що вбивцею трьох дітей був біженець-мусульманин, а сам Маск писав коментарі про «неминучу громадянську війну» в Британії.

До британського парламенту можуть викликати Ілона Маска для обговорення ролі, яку відіграла його соцмережа X у расових заворушеннях, що охопили країну в останній тиждень, а також щодо особистих коментарів мільярдера. 

Про це повідомили у коментарі Politico дві депутатки від Лейбористської партії Чі Онвура та Дон Батлер, яка змагається за крісло очільниці комітету науки, технллогій та інновацій.

Політикині кажуть, що на новій посаді тиснутимуть на власника X та інших керівників техкомпаній, щоб вони відповіли на запитання про вплив соцмереж на зростання заворушень у Британії, і наполягатимуть на більшій прозорості від X.

«Дійсно важливими моментами тут є те, як алгоритми платформ просувають і поширюють дезінформацію та расову ненависть, а також те, як бізнес-моделі платформ спираються на це», — сказала Онвура.

Депутатка розкритикувала Маска за «роль X у поширенні дезінформації», і сказала, що X несе «відповідальність не розпалювати расову ненависть». Батлер ж вважає, що комітет повинен «допитати всіх власників соцмереж».

Перед тим, як пише Politico, Маск цілими днями сперечався у соцмережах з британськими політиками, зокрема з прем’єр-міністром Кіром Стармером, щодо заворушень і реакції Британії на них. Він зокрема писав, що «громадянська війна неминуча» у Британії і що реакція британської поліції була «односторонньою».

Власника X також критикують за відновлення облікового запису високопоставленого ультраправого активіста Томмі Робінсона, який був співзасновником «Англійської оборонної ліги».

Крім того, платформа Маска X стала майданчиком для поширення дезінформації про особу вбивці трьох дітей, якого помилково ідентифікували як біженця, що й спричинило протести.

Нагадаємо, 4 серпня після вбивства трьох дітей на північному заході Англії в кількох містах Великої Британії спалахнули масові заворушення, які стали найбільшими в країні за останні 13 років. Кілька поліцейських зазнали поранень. Заворушення, у яких взяли участь сотні антиімміграційних протестувальників, почалися після поширення в соціальних мережах неправдивої інформації про те, що підозрюваний у вбивстві дітей в Саутпорті є радикальним мусульманином-мігрантом.

Згодом уряд Британії повідомив, що аналізує роль іноземних держав у поширенні в інтернеті дезінформації, яка сприяла розпалюванню насильницьких протестів. Речник британського прем’єра сказав, що значну частину ботів в інтернеті, які розганяли дезінформацію про іммігрантів, могли задіяти певні «державні суб'єкти».

Фото: парламент Британії / вікіпедія

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Великобританія Протест Ілон Маск Соцмережі Twitter
Джерело матеріала
loader
loader