Китай активно працює над створенням великої мережі Інтернет-супутників. Першу партію з яких Піднебесна уже відправила в космос.
Китайська державна компанія Yuanxin Satellite успішно запустила 18 з 14 000 Інтернет-супутників, які мають бути виведені на орбіту до 2030 року. Це серйозний виклик американському проєкту Starlink від SpaceX, пише South China Morning Post.
Китай офіційно розпочав створення гігантської мережі супутників Інтернет Qianfan Constellation (G60 Constellation) минулого року з амбітною метою створення китайської глобальної супутникової мережі на низькій навколоземній орбіті (LEO). До кінця 2025 року компанія планує відправити на орбіту 648 супутників, щоб забезпечити регіональне покриття мережі. А далі – зробити своє покриття глобальним до 2027 року та експлуатувати понад 14 000 супутників до 2030 року. Для порівняння, SpaceX Ілона Маска розгорнула понад 6 тисяч супутників за 4 роки.
Що таке LEO
За інформацією експертів, супутники LEO працюють на висоті від 160 до 2000 км над Землею, пропонуючи менші затримки передачі та менші втрати зв’язку порівняно з геостаціонарними супутниками.
Starlink є прикладом такого типу зв’язку, створюючи супутникову мережу Wi-Fi, яка після запуску забезпечує високошвидкісний безперебійний доступ до Інтернету з будь-якої точки землі.
Супутники LEO також можуть запропонувати швидший зв’язок через океани порівняно з підводними кабелями та є стратегічно важливими через мінімальну сліпу зону та економічну ефективність у віддалених районах.
Але враховуючи обмежений простір на орбіті, глобальні перегони за ресурси супутників LEO посилилася. SpaceX планує запустити 42 000 супутників до 2027 року, тоді як Китай повідомив Міжнародному союзу електрозв’язку, що має намір розгорнути 51 300 супутників.
Проте завдяки своєму ранньому запуску Сполучені Штати наразі утримують значне лідерство за кількістю супутників на орбіті.
Раніше OBOZ.UA писав, що космічні сили США готуються глушити сигнал російських і китайських супутників.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!