Міноборони затвердило обсяги домедичної допомоги під час бойових дій: що це нам дає?
Міноборони затвердило обсяги домедичної допомоги під час бойових дій: що це нам дає?

Міноборони затвердило обсяги домедичної допомоги під час бойових дій: що це нам дає?

Міноборони затвердило обсяги домедичної допомоги під час бойових дій: що це нам дає?

Експерт пояснив, які рівні домедичної допомоги затвердило оборонне відомство.

Минулого місця Міноборони опублікувало низку важливих наказів. Серед них — №436 «Про затвердження Обсягів надання домедичної допомоги, які надаються під час ведення бойових дій та підготовки сил безпеки і сил оборони за призначенням у тактичних умовах» і №506 «Про затвердження Переліків лікарських засобів та медичних виробів, якими забезпечується особовий склад сил безпеки і сил оборони для надання домедичної допомоги». Що дають ці обсяги надання допомоги, розповів в інтерв’ю ZN.UA медичний директор курсів із тактичної медицини Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги Денис Сурков, із яким поговорила Леся Литвинова.

«Затверджено чотири рівні домедичної допомоги, які по суті відповідають рівням ТССС. Нарешті ми все це уніфікуємо. Затверджено обсяги, зараз на виході вже стандарти перших трьох рівнів. Вони називаються «домедична допомога» (умовно ASM) і «домедична розширена» (базова — CLS, середня — CMC і розширена — Combat Paramedic)», – зазначив Сурков.

Парамедиків, за його словами, поки що ніхто не чіпає. Домедична допомога теж не є зовсім класичним ASM. Сурков пояснив, що аби це ухвалити, треба було до чогось прив’язатися. Тож Міноборони узяло стандарт, який базувався на STANAG AMedP-8.15. Тому на виході отримали такий собі мікс.

На рівні базової загально-військової підготовки (БЗВП), за словами Суркова, по суті введуть стандарт AC (All Combatants). І всі, хто отримує військово-облікову спеціальність «стрілець», проходитимуть в межах базової підготовки 16 годин.

«Я вважаю, що це класно. Зараз є 13 годин, із яких частина — самопідготовка», – додав Сурков.

Він підкреслив, що зараз затвердили обсяг надання допомоги, стандарт та типову програму. Ще потрібно затвердити додаток для інструкторів. Також вводяться додаткові години в межах БЗВП. Курс тактичної медицини триватиме два дні.

Наступний рівень – CLS – за словами Суркова, викладатимуть для всіх бойових військово-облікових спеціальностей. На думку експерта, цей курс може тривати чотири дні та бути обов’язковим для викладання у військових ВНЗ та на курсах сержантів.

«Стандарти для наступних рівнів — майже на виході, останні правки. Маємо дописати типові програми з годинами, розписати виконання навичок і розробити додатки щодо методики викладання. Думаю, до кінця серпня — початку вересня ми з цим упораємося. Сподіваюся, перші три рівні будуть повністю уніфіковані й стандартизовані до кінця цього року. Тобто весь пакет документів буде затверджено наказами. Тоді це вже стане обов’язковим для виконання», – зазначив Сурков.

Бо основна проблема, за його словами, була в тому, що людей навчали ТССС. Потім вони приходили в бригади, а начмед їм казав: «З якого дива я маю це виконувати? Де це написано? В мене своє бачення й рекомендації».

Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони України запроваджує новий форматперепідготовки медиків, які служать у ЗСУ. Зокрема, передбачається можливість навчання за змішаною формою: теоретична частина онлайн і 18 днів практичної частини офлайн в академії.

Про те, як уникнути загибелі поранених, котрих можна врятувати, читайте в матеріалі Алли Котляр «Треба лікувати краще і рятувати більше, ніж це роблять росіяни». Дуже відверта розмова з лікарем-хірургом із передової».

Джерело матеріала
loader
loader