/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F90d63bcab79c487ec883d71355ba5ca2.jpg)
На початок ХХ століття Львів налічував 20 тисяч повій: як вони жили і чому звинувачували у всьому чоловіків
Львів, колись одне з найбільших міст імперії, став об'єктом оповідання українського письменника та журналіста Юрія Вінничука. Він розкрив напрочуд цікаву історію про те, як на початку ХХ століття місто стало справжнім центром нічного життя, з більш ніж 20 тисячами повій на 160 тисяч жителів.
Ці борделі розташовувалися всюди, від району Високого Замку до площі Ринок. Притони примудрялися існувати навіть під носом у влади, і лише анонімні доноси до поліції могли порушити це становище.
Львів тоді був магнітом для дівчат, які приїжджали в пошуках заробітку з усієї імперії. Місто приваблювало не лише місцевих, а й гостей з усіх куточків Австро-Угорщини.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fef841e78743ff69ff9afffab77dd71b7.jpg)
Відомі журналісти та поети, такі як Станіслав Брандовський та Богдан-Ігор Антонович, не раз згадували про це у своїх роботах, а одна із судових справ над торговцями "живим товаром" надихнула Івана Франка на створення відомої повісті.
Проституція у Львові була настільки масштабною, що на конгресі боротьби з торгівлею людьми військовий майор Вагенер назвав місто одним із найрозпусніших в імперії поряд з Будапештом.
Влада намагалася контролювати ситуацію, вимагаючи від дівчат реєстрації та регулярних медичних оглядів, але повністю відстежити всіх було неможливо. Це стосувалося і так званих "затаєних" повій, які працювали офіціантками, танцівницями та касирками.
Тільки після того, як одна з них заразила сифілісом 40 офіцерів, поліція посилила вимоги.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fa78be1e7f3200ba69bf3ebbabcafc4af.jpg)
Дівчина Катерина Марцихова вийшла заміж за готельний портьє і незабаром організувала підпільний бордель прямо на площі Ринок, що призвело до великого скандалу 1904 року. "Бордель під боком магістрату" продавав не лише послуги "дам з низів", а й пропозиції від представниць вищого суспільства та навіть 13-річних дівчаток.
Цей випадок став каталізатором для руйнування репутації багатьох жінок, але деякі сім'ї все ж таки продовжували використовувати подібні способи для поповнення бюджету.
Життя повій було різним: ті, хто працював у борделях, вели рутинне, майже автоматизоване життя, підпорядковувалися господині та клієнтам, тоді як вуличні дівчата були самостійнішими та згуртованішими. Їхня взаємна підтримка та дружба дивували навіть журналістів.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F622de42daf21cfe3d43e24b5c1d12fbc.jpg)
Повія ділилися на "хусткових", які були з сіл, і "капелюшних" , більш вишуканих міських дам. Кожна з них мала регулярно проходити медичні огляди, а до більш заможних "аристократок" лікар приходив додому за додаткову плату.
Між світовими війнами Львів ріс, і з ним зростала кількість як явних, так і прихованих повій. Поет Богдан-Ігор Антонович писав, що чоловіки платили "зірками з кишень" за короткі моменти кохання. Насправді ціна послуг була невелика – близько 1,5 злотого, що еквівалентно ціні за 1,5 кілограма телятини.
У літні місяці повії та їхні клієнти шукали усамітнення в найнесподіваніших місцях, включаючи покинуті цвинтарі та парки. Стрийський цвинтар став відомим місцем для таких зустрічей, де серед білого дня можна було зустріти оголених повій та їх "кумплей".
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F0d1c19be6ed7fc508ed8b2269d97b9b9.jpg)
"Часто вулицями сновигали п’яненькі повії. Це викликало в перехожих ажіотаж, чулися прокльони. Але переважно жінки напивалися в чотирьох стінах у своєму товаристві. Винними у своєму алкоголізмі вважали винятково чоловіків", – пише Юрій Винничук.
Алкоголь та цигарки були невід'ємною частиною життя львівських повій. Куріння було так само поширене, як і пиття, а багато повії почали вживати наркотики, починаючи з опіуму і закінчуючи морфієм та кокаїном.
Раніше ми писали, глибоко в лісах штату Нью-Йорк вже 75 років існує український табір: як діти виживають
Крім того, Знай.ua повідомляв, львів'яни другий тиждень отримують воду на 2 години на день: обленерго безсило

