На орбітальній станції виявлено антигелій: джерело — таємнича речовина в космосі
На орбітальній станції виявлено антигелій: джерело — таємнича речовина в космосі

На орбітальній станції виявлено антигелій: джерело — таємнича речовина в космосі

На Міжнародній космічній станції (МКС) було виявлено частинки антиматерії.

До МКС прикріплений детектор частинок, який займається пошуком антиматерії і темної матерії, а також виконує точні вимірювання складу космічних променів. Детектор AMS-02 зібрав дані про мільйони космічних явищ за 10 років роботи на орбіті. Аналіз отриманих даних дозволив виявити дивні явища. Зокрема, в космічних променях було виявлено частинки антигелію, які є особливо дивними. Фізики, які представили дослідження в журналі Physical Review D, вважають, що знайшли можливу причину появи цих частинок, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Антиматерія є протилежністю звичайної матерії. Просто її частинки мають інший електричний заряд. У кожної елементарної частинки є античастинка з протилежним зарядом. Наприклад, якщо в електрона негативний заряд, то в позитрона, його античастинки, він позитивний. При цьому відомо, що під час зустрічі частинки матерії та антиматерії знищують одна одну.

До МКС прикріплений детектор частинок, який займається пошуком антиматерії і темної матерії, а також виконує точні вимірювання складу космічних променів. Детектор AMS-02 зібрав дані про мільйони космічних явищ за 10 років роботи на орбіті
Фото: NASA

Одна з головних загадок, пов'язаних з антиматерією, полягає в тому, що вчені ще не з'ясували, чому Всесвіт все ще існує. Річ у тім, що зараз звичайної матерії у Всесвіті більше, ніж антиматерії. Але під час Великого вибуху космос мав наповнитися однаковою кількість матерії та антиматерії, які мали знищити одна одну під час взаємодії. Тобто Всесвіт мав знищити сам себе на самому початку, але цього не сталося.

Фізики можуть вивчати антиматерію в прискорювачах частинок на Землі, але також можуть для цього використовувати космічні промені. Вони являють собою потоки частинки з високою енергією, які випускають звичайні зірки, нейтронні зірки і вибухи наднових.

Фізики можуть вивчати антиматерію в прискорювачах частинок на Землі, але також можуть для цього використовувати космічні промені. Вони являють собою потоки частинки з високою енергією, які випускають звичайні зірки, нейтронні зірки і вибухи наднових
Фото: phys.org

Згідно з дослідженням, детектор AMS-02 виявив у космічних променях антигелій-3 і антигелій-4, які містили антипротони і антинейтрони. Хоча ці античастинки вже були створені в прискорювачах частинок, фізики ще багато не знають про те, як ізотопи антигелію створюються в космосі.

Фізики спробували пояснити, як антиматерія могла з'явитися до того, як її викинуло в космос, і вона прилетіла до детектора на МКС. Це пояснення лежать на межі сучасного розуміння фізики і потребують додаткових спостережень для його підтвердження або спростування. Учені вважають, що процес, який відповідає за створення антигелію-4, імовірно, відбувається в плазмових кулях, що швидко розширюються.

Фізики припускають, що ці гіпотетичні об'єкти виникають унаслідок невідомих поки що явищ, хоча за їхнім створенням може стояти зіткнення щільних згустків темної матерії. При цьому виникнення антиматерії відбувається надзвичайно швидко в локалізованій області простору. Вчені вважають, що плазмові кулі являють собою щільну й енергійну частину простору, в якій міститься велика кількість античастинок. Коли кулі розширюються, то вони випускають, зокрема, й антигелій.

Фокус уже писав про те, якізагадки Сонця вчені досі не розгадали. За останні десятиліття розуміння фізики Сонця значно зросло, але все ще залишається багато невирішених загадок.

Також Фокус писав про те, що на Місяці хочуть встановити 100-метровий ліхтар з неймовірними можливостями. На супутнику Землі пропонують побудувати вежу, яка забезпечить поселення світлом, електроенергією і навігацією.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader