У МОН затвердили рекомендації щодо оцінювання учнів 5-9 класів
У МОН затвердили рекомендації щодо оцінювання учнів 5-9 класів

У МОН затвердили рекомендації щодо оцінювання учнів 5-9 класів

У МОН затвердили рекомендації щодо оцінювання учнів 5-9 класів

У відомстві розповили, що змінилося.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні зазнав змін освітній процес. Так, нещодавно Міністерство освіти і науки України (МОН) затвердило Рекомендації щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти. У пресслужбі відомства розповіли, які критерії оцінювання будуть для учнів 5-9 класів.

Які критерії застосовуватимуть для оцінювання учнів 5-9 класів

У МОН зазначили, що відповідно до документа, прописані підходи до оцінювання результатів навчання учнів 5–9 класів.

Зокрема, визначено:

  • загальні критерії оцінювання (визначають загальні підходи до встановлення результатів навчання учнів);
  • критерії оцінювання за освітніми галузями.

Критерії оцінювання мають чотири рівні (кожний наступний охоплює вимоги до попереднього й додає нові). Один рівень складається з 3 балів, які в сумі дають 12.

  • початковий (1-3 бали);
  • середній (4-6 балів);
  • достатній (7-9 балів);
  • високий (10-12 балів).

Що таке свідоцтво досягнень учня

У МОН додали, що у документі запропоновано форму Свідоцтва досягнень учня / учениці. Якщо потрібно, школи можуть вносити в нього зміни, аби воно якнайліпше відповідало освітній програмі закладу освіти та потребам учнівства.

Свідоцтво досягнень складається з двох частин:

  • Характеристика навчальної діяльності. Тут учителі оцінюють рівень сформованості наскрізних умінь в учня / учениці наприкінці навчального року. Йдеться про розуміння прочитаного, висловлення власної думки, критичне і системне мислення, ініціативність тощо. Оцінок у цьому розділі нема. Учитель лише визначає один із рівнів сформованості того чи того уміння: «Має значні успіхи», «Демонструє помітний прогрес», «Потребує уваги і допомоги». Заповнювати цю частину свідоцтва вчителі можуть колегіально або це може робити класний керівник.
  • Характеристика результатів навчання. У цьому розділі виставляють бали за навчальні предмети / інтегровані курси щосеместрово й за рік. Спочатку вчитель виставляє бал за окремі групи результатів навчання, які визначено в Державному стандарті базової освіти. Після цього виводить загальну оцінку за семестр

Так, за кожну з цих груп результатів навчання вчитель виставляє оцінку. Загальна оцінка за семестр формується на підставі чотирьох оцінок за групами результатів, а річна – на основі семестрових.

Наприклад, в українській мові є такі групи результатів навчання: усно взаємодіє; працює з текстом; письмово взаємодіє; досліджує мовлення.

Форма Свідоцтва досягнень доступна за посиланням.

МОН також рекомендує вчителям гнучко проводити оцінювання результатів навчання учнів.

«Підходи до оцінювання в різних класах закладу загальної середньої освіти можуть мати відмінності, спрямовані на реалізацію освітньої програми закладу освіти та автономії вчителя», – йдеться у повідомленні.

Зараз школярі в Україні перебувають на літніх канікулах. Раніше ми писали, до якого числа вони триватимуть.

Джерело матеріала
loader