Ана Барбосу була понижена з бронзової медалі під час святкування. Дівчина вже святкувала перемогу, коли зрозуміла, що не зійде на п'єдестал.
Олімпіада-2024, яка проходить у Парижі, вже йде на рекорд за кількістю скандалів. Прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що бойкотуватиме церемонію закриття Олімпіади в Парижі після того, як його країна позбулася медалі в жіночій спортивній гімнастиці. Про це пише The Guardian.
Ана Барбосу вже почала святкувати, будучи впевненою, що здобула бронзову медаль на змаганнях зі спортивної гімнастики у вільних вправах. Момент був важливий, бо Румунія не вигравала медалі на Олімпіадах у цій дисципліні вже багато років.
Але тренери американки Джордан Чайлз подали апеляцію суддям з приводу її оцінок. Розслідування призвело до підвищення оцінки Чайлз на 0,1, що виявилося достатнім, щоб обійти Барбосу і посісти останнє місце на п'єдесталі.
"Я вирішив не бути присутнім на церемонії закриття Олімпіади в Парижі після скандальної ситуації в спортивній гімнастиці, де з нашими спортсменами обійшлися абсолютно безчесним чином. Відбирати медаль, отриману за чесну працю, на підставі апеляції... абсолютно неприйнятно!", — повідомив Чолаку.
Чолаку пообіцяв, що Румунія вшановуватиме Барбосу та її колегу по команді Сабріну Манеку-Войню, яка посіла п'яте місце, як олімпійських медалістів. "З вами ціла нація, для якої ваша праця і сльози дорожчі за будь-яку медаль, незалежно від того, з якого дорогоцінного металу вони зроблені", — сказав він.
Барбосу тримала і вже святкувала, коли підвела очі й зрозуміла, що не підніметься на п'єдестал. Вона впустила прапор і розридалася.
Апеляції є стандартною частиною змагань з гімнастики, коли спортсмени або тренери просять суддів переглянути програму, щоб переконатися, що елементи оцінені правильно. Оцінки можуть бути скориговані в бік підвищення або зниження.
Румунія довгий час була наддержавою в гімнастиці, але це було їхнє повернення на Олімпіаду після 12-річної перерви. Гімнастка Надя Команечі ясно висловила свої почуття, написавши на X: "Не можу повірити, що ми граємо з почуттями і психікою спортсменів".
Нагадаємо, скандали на Олімпіаді в Парижі почалися з церемонії відкриття, яку дехто назвав образливою і сумбурною. Після трапилися змагання з триатлону в брудній Сені, які відправили на лікарняне ліжко спортсменку з Бельгії.
Жіночий бокс опинився в центрі уваги після того, як перемоги почали здобувати спортсменки з Тайваню та Алжиру, які не пройшли гендерний тест.
А до спортивних скандалів додалися побутові, коли спортсмени почали залишати Олімпійське селище, скаржачись на нестерпні умови, огидну їжу і черги до ванних кімнат.