Тариф на газ в Україні у вересні: скільки доведеться платити за кубометр
Тариф на газ в Україні у вересні: скільки доведеться платити за кубометр

Тариф на газ в Україні у вересні: скільки доведеться платити за кубометр

В Україні тариф на газ не зміниться як мінімум до травня 2025 року. У вересні за кожен кубометр більшості клієнтів доведеться сплачувати 7,96 грн. за кубометр.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. В Україні ще з 2022-го діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду й теплопостачання, його можуть скасувати лише у 2025 році, йдеться в "Інфляційному звіті" Національного банку. Тому, навіть якби було бажання, для підвищення тарифу на газ треба змінювати закон. Чинний тариф продовжили до 30 квітня 2025 року. "Ми розуміємо важливість стабільності в ці непрості часи, тому сумлінно дотримуємося своїх зобов'язань перед нашими споживачами", – зазначають у газопостачальній компанії.

Ще кілька років тому, до повномасштабної війни, питання тарифу на газ в Україні було не менш політизованим, ніж зараз питання тарифу на електроенергію. Однак відкриття ринку газу для населення, можливість обирати постачальника газу це питання вирішило.

З початком повномасштабної війни ринок газу для населення фактично перестав існувати. Тепер майже всі українці купують блакитне паливо у монополіста – "Нафтогазу". Ще у 2020-му "Нафтогаз" напряму продавав газ лише 2% українців. У стратегії "Нафтогазу", яку презентували у 2021-му, йшлось про те, щоб до 2025-го збільшити частку до 35%.

"Наша мета – і надалі пропонувати клієнтам високу якість послуг за найкращими цінами та до 2025 року стати партнером для 4 мільйонів українських споживачів, досягнувши частки ринку у 35%", – заявляли в лютому 2021-го в "Нафтогазі". Однак уже у 2022-му через повномасштабну війну весь ринок фактично передали монополісту. Облгази олігарха Дмитра Фірташа націоналізували.

Тож тепер ціни визначає "Нафтогаз". Компанія не змінювала тариф із 2021-го – 7,96 грн за кубометр. "Українська енергетична біржа" показує, що зараз біржовий курс продажу газу становить 15,6 грн за кубометр. Щоб підтримувати рівень видобутку газу, "Нафтогазу" треба інвестувати мільярди доларів у дослідження родовищ, у технології. Газові родовища виснажені на понад 80%. Саме тому доводиться бурити свердловини, які дорожчі й технологічно складніші.

Як повідомляв OBOZ.UA, голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький раніше зазначив: повністю відмовитися від відключень електроенергії Україні вдасться нескоро.

Режимів відключення світла всього два: аварійний та плановий. Наприклад, графіки погодинних відключень (ДПО) запроваджуються заздалегідь і з попередженням.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader