До участі в конкурсі на посаду освітнього омбудсмена допущено 20 кандидатів. Серед них – представники університетської спільноти, службовці Збройних Сил України, учасники політичних кампаній, а також ті, хто мав проблеми з законом.
Чинний освітній омбудсмен Сергій Горбачов завершує свою каденцію 14 серпня 2024 року, тож вже скоро в Україні зʼявиться новий Уповноважений із захисту освітніх прав. Нова українська школа зібрала інформацію про тих, хто подав свою кандидатуру на заміщення посади.
Володимир Алєксєєв
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Володимир Алєксєєв працював директором школи, журналістом та консультантом із навчання в початковій школі. Нині освітянин служить у спеціальному підрозділі групи ударних БпЛА. Відомо, що педагог є автором книжок про інтегроване та проєктне навчання в початковій школі, а також проводив вебінари для вчителів. Крім того, Алєксєєв увійшов у топ-5 "Тато року України 2019" в номінації "Освіта".
Про своє рішення кандидат на посаду освітнього омбудсмена повідомив у соціальних мережах. Педагог поділився, що прагне досягти повноцінного захисту прав дітей та вчителів, створити довіру батьків до освіти та зробити її другою після "армії" у важливих напрямах розвитку країни.
Надія Лещик
З 2019 року й донині Лещик працює начальницею відділу медіа та аналітики Служби освітнього омбудсмена. Управліниця брала участь у конкурсному доборі на посаду керівника комунального некомерційного підприємства "Освітня агенція міста Києва". А у 2021 році кандидатка входила до команди партії "Голос" у Броварах.
Посадовиця також повідомила публічно про участь у конкурсі та запевнила, що, маючи пʼятирічний досвід, точно знає, які саме проблеми є у захисті прав.
Денис Домоцький
Викладач соціології освіти в Національному університеті "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка. Також він є аспірантом Академії політико-правових наук України. Крім роботи у закладі вищої освіти, освітянин має десятирічний досвід учителювання у школі. Зокрема, Домоцький працював педагогом-організатором, вчителем історії та географії й заступником директора з виховної роботи.
Відомо, що кандидат на посаду освітнього омбудсмена є засновником двох громадських організацій, не пов’язаних з освітою. Водночас, у 2019 році був довіреною особою кандидата на пост Президента України Романа Безсмертного, а 2020-го входив до ради чернігівського осередку партії "Голос".
Петро Савчук
З 2015 року освітянин був ректором Луцького національного технічного університету. Утім, у 2020 році Державна служба якості освіти знайшла порушення в його роботі, зокрема, щодо неправомірного зарахування навантаження на викладачів та призначення керівників на деяких кафедрах.
Згодом міський районний суд розглядав дві справи щодо корупційних дій Петра Савчука, які він вчинив на посаді директора Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України.
Відомо, що після звільнення з ЛНТУ та Інституту картоплярства освітянин встиг попрацювати в Державній службі надзвичайних ситуацій і Міністерстві стратегічних галузей промисловості.
Нині кандидат вказав, що є помічником ректора Національного авіаційного університету. Однак такої інформації на сайті ЗВО немає.
Ірина Сопілко
Освітянка виконує обов’язки декана юридичного факультету Національного авіаційного університету. Відомо, що вона має ступінь доктора юридичних наук, професора, є відмінником освіти України, академіком Академії наук вищої школи України, заслуженим юристом України тощо.
З мережі відомо про хабарницькі дії з боку Сопілко та працевлаштування на роботу в НАУ "мертвих душ". Крім цього, є записи про штрафи у виконавчих провадженнях (щодо порушення правил дорожнього руху, позову Ірини Сопілко щодо захисту честі й репутації).
Також викладачка працює адвокаткою, а місцем надання індивідуальних консультацій вказує адресу НАУ та офіс у Софіївській Борщагівці (Київщина).
На посаду освітнього омбудсмена також претендують:
Бенедисюк Марія – вчителька фізики, математики, інформатики в Довбиському ліцеї Довбиської селищної територіальної громади Житомирської області.
Дроб’язко Тетяна – вихователька закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 16 "Оленка" Ніжинської міської ради Чернігівської області.
Запотоцька Олена – професорка кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Державного торговельно-економічного університету.
Мірошниченко Оксана – доцентка кафедри суспільних дисциплін та методики викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.
Кисельова Олена – офіційно не працює.
Лисоконь Ілля – старший викладач кафедри соціальної педагогіки й соціальної роботи, помічник ректора з перспективного розвитку Криворізького державного педагогічного університету.
Михнюк Сергій – директор навчально-наукового центру виховної роботи та соціального розвитку Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Нікульчев Микола – офіційно не працює.
Пилявець Віктор – завідувач кафедри Вінницького навчально-наукового інституту економіки Західноукраїнського національного університету.
Птиця Наталія – доцентка кафедри транспортних систем і логістики Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.
Рудик Олександр – доцент кафедри методики природничо-математичної освіти й технологій Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Сухецька Оксана – офіційно не працює.
Тарасова Олена – заступниця директора з навчально-виховної роботи, вчителька української мови та літератури в Житомирському ліцеї № 21.
Торбенко Ірина – проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ПЗВО "Міжнародний європейський університет".
Федоренко Анна – доцентка кафедри управління в транспортній галузі Дунайського інституту Національного університету "Одеська морська академія".
Шепельський Владислав – учитель фізики й астрономії в Київській гімназії № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що Кабмін ухвалив рішення про оптимізацію двох університетів.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!