5 червня двоє американських астронавтів NASA вирушили на орбіту Землі, аби протестувати пілотований корабель Starliner від Boeing. Місія, до виконання якої залучені 61-річний Баррі Вілмор та 58-річна Суніта Вільямс, мала тривати протягом восьми днів, проте чоловік із жінкою досі залишаються на Міжнародній космічній станції через несправність капсули.
Представники NASA зазначають, що наразі відсутнє остаточне рішення щодо способу повернення членів компанії, пише Associated Press. Існує імовірність, що астронавти зможуть прилетіти на Землю через вісім місяців, приєднуючись до експедиції на ракеті Ілона Маска SpaceX.
Що трапилося зі Starliner від Boeing
До того, як Баррі Вілмор і Суніта Вільямс вирушили на місію, у їх капсулі стався витік гелію у водопроводі, пов’язаному з двигуном. Експерти Boeing та NASA зазначили, що інцидент не несе ніякої загрози та дали дозвіл на випробувальний політ. Проте у момент, коли Starliner наблизився до космічної станції, сталося ще чотири виділення газу, що призвели до відключення кількох двигунів.
На щастя, капсулі вдалося безпечно приземлитися на Міжнародній космічній станції, адже енергосилові частини знову запрацювали. Наразі майже всі мотори перебувають у придатному стані, але існує загроза, що при повторному використанні вони знову вийдуть із ладу. Двигуни відіграють важливу роль наприкінці польоту, адже утримують капсулу в правильному положенні для критичного сходження з орбіти.
Чому космонавти можуть затриматися на орбіті до наступного року
У представництві NASA пояснили, одним із найбезпечніших варіантів повернення Баррі Вілмора та Суніти Вільямс на Землю, є їх приєднання до виконання місії SpaceX на капсулі Dragon. Вона має спільну будову зі Starliner, що передбачає 4 місця для астронавтів. Планується, що в лютневій експедиції візьме участь двоє космонавтів компанії Ілона Маска, аби вільні місця зайняли члени NASA.
Як ставляться астронавти до інциденту
Баррі Вілмор та Суніта Вільямс працюють у NASA протягом тривалого часу і мають багато досвіду в перебуванні у космосі. Під час єдиної прес-конференції астронавти зазначили, що постійно допомагають із ремонтом капсули та беруть участь у дослідженнях, тому не вважають себе "застряглими" на орбіті. Вони не схвильовані через неочікувані обставини, адже впевнені у всіх випробуваннях Starliner.
"Таке відчуття, ніби повертаюся додому... Приємно бути в космосі і працювати тут із командою Міжнародної космічної станції", – сказала Суніта Вільямс.
Чи достатньо екіпажу їжі, води та повітря
Валізи космонавтів вилучили зі Starliner перед стартом, через необхідність звільнити місце для обладнання, терміново необхідного для системи переробки сечі в питну воду. У перші дні перебування на Міжнародній космічній станції Вілмор та Вільямс користувалися запасним одягом, що був присутній на борту. Проте нещодавно до об’єкта прибув корабель-постачальник із додатковими речима та їжею для всього екіпажу, куди, окрім Баррі та Суніти, входять іще семеро людей. До того ж на пілотованій станції встановлені власні системи генерації кисню, що забезпечують його достатню кількість.
Що говорять представники Boeing
У компанії Boeing запевняють, капсула Starliner може безпечно доставити астронавтів додому, проте, якщо NASA наполягатиме, вони сприяють поверненню космічного літального засобу на Землю порожнім.
"Ми все ще віримо в можливості Starliner і його польотні здібності", – заявили в аерокосмічній корпорації.
Раніше компанія вже мала проблеми із екіпажною капсулою, через що кілька разів здійснювала польоти без персоналу, аби виправити програмне забезпечення та інші недоліки.
Раніше OBOZ.UA писав, що несправний Boeing Starliner залишив астронавтів заблокованими в космосі на 54 дні. Інженери намагаються дистанційно відремонтувати зламаний космічний корабель, проте не повідомляють жодних деталей повернення додому Суніти Вільямс та Баррі Вілмора через побоювання катастрофи. Пару астронавтів може врятувати ракета Ілона Маска.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!