Будь-який предмет зможе генерувати сонячну енергію: допоможе особливе покриття
Будь-який предмет зможе генерувати сонячну енергію: допоможе особливе покриття

Будь-який предмет зможе генерувати сонячну енергію: допоможе особливе покриття

Вчені досягли ефективності перетворення енергії в 27%, що близько до показників одношарових фотоелектричних систем. Згодом можна буде збільшити цей показник до 45%.

Розроблене дослідниками Оксфордського університету покриття з нового енергогенеруючого матеріалу на поверхнях різних предметів, таких як рюкзаки, автомобілі та смартфони, може змінити вироблення енергії. Про це пише Interesting Еngineering.

Тонкий і досить гнучкий, щоб його можна було наносити на поверхню звичайного об'єкта і будь-якої будівлі, новий світлопоглинаючий матеріал відповідає характеристикам одношарових енергогенеруючих речовин, відомих як кремнієві фотоелектричні елементи.

Дослідники використовували технологію, розроблену в Оксфорді, яка об'єднує кілька світлопоглинаючих шарів в один сонячний елемент. На думку вчених, вони використовували ширший діапазон світлового спектра, що дає змогу генерувати більше енергії з тієї ж кількості сонячного світла. У підсумку матеріал забезпечує енергоефективність понад 27%.

За п'ять років експериментів учені підняли ефективність перетворення енергії з 6% до більш ніж 27%, що близько до показників одношарових фотоелектричних систем. Згодом можна буде досягти набагато більшої ефективності, перевищивши 45%, вважають дослідники. Для порівняння: сьогодні енергоефективність сонячних панелей становить близько 22%.

Товщина покриття — трохи більше одного мікрона, що майже в 150 разів тонше кремнієвої пластини. На відміну від сучасних сонячних батарей, новий матеріал можна застосовувати практично до будь-якої поверхні.

Очікується, що це нововведення знизить вартість сонячної енергії і зробить її більш стійкою формою відновлюваної енергії.

Вчені впевнені, що подібного роду покриття можна буде створити і на основі перовскіту для вироблення сонячної енергії на дахах автомобілів і будівель, задніх панелей смартфонів.

"Останні інновації в галузі сонячних матеріалів і технологій можуть стати платформою для нової галузі, що виробляє матеріали для стійкішого і дешевшого виробництва сонячної енергії з використанням наявних будівель, транспортних засобів і об'єктів", — пояснили вчені.

Раніше ми писали, що "друковані" перовскітні сонячні панелі досягли ефективності 26% і терміну служби 20 років. Вчені придумали новий спосіб виробництва сонячних батарей з перовскіту, роздрукувавши їх на підкладці за температури 100 градусів Цельсія.

Джерело матеріала
loader