Коні значно розумніші, ніж вважалося раніше: що змусило вчених передумати
Коні значно розумніші, ніж вважалося раніше: що змусило вчених передумати

Коні значно розумніші, ніж вважалося раніше: що змусило вчених передумати

Дослідники виявили, що тварини насправді здатні планувати наперед і мислити стратегічно.

Земля є домівкою для неймовірної кількості тварин, і деякі з них живуть пліч-о-пліч з людьми — наприклад, кішки, собаки, коні та інші одомашнені тварини. Дослідники вважають, що нам багато відомо про їхню поведінку, але часом навіть вони можуть підносити сюрпризи, пише The Guardian.

З 16 століття вважалося, що коні можуть стати другом людині, але вони не надто розумні. Але нове дослідження показує, весь цей час ми помилялися — насправді коні значно розумніші, ніж вважали раніше — вони можуть планувати наперед і мислити стратегічно.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дослідження було проведено командою з Університету Ноттінгем Трент. Під час експерименту вчені проаналізували реакції тварин на гру, засновану на винагороді. Дослідники виявили, що тварини спритно адаптували свій підхід до гри, щоб отримувати більше частувань, докладаючи для цього меншу кількість зусиль.

За словами провідного автора дослідження Луїзи Еванс, раніше вчені вважали, що коні лише реагують на подразники в певний момент, але не здатні планувати наперед. Однак результати їхньої нової роботи вказують на те, що тварини усвідомлюють наслідки та результати своїх дій.

Експеримент був розділений на три етапи та в ньому взяли участь два десятки коней, яких спочатку заохочували ласощами за те, що вони торкалися носом шматочка карти. На другому етапі вчені почали вмикати "стоп-сигнал": коням давали частування тільки в тому разі, якщо вони торкалися карти, коли стоп-сигнал був увімкнений. У результаті тварини ігнорували світло і безладно торкалися карти.

На третьому етапі команда додала в експеримент штраф за дотик до карти, коли стоп-сигнал був увімкнений — 10-секундний тайм-аут, протягом якого коні взагалі не могли грати в гру. Вчені помітили дещо цікаве: спостерігалося раптове і вельми значне зниження помилок у всіх коней. Коні почали правильно торкатися до картки тільки в потрібний час, щоб отримати частування.

За словами Еванс, миттєве перемикання стратегій у такий спосіб вказує на те, що у коней вищий рівень когнітивного мислення, ніж раніше вважали загалом можливим. Ба більше, вчені вважають, що під час експерименту коні спочатку розуміли правила гри, але не бачили необхідності приділяти їм багато уваги до переходу на третій етап.

Коли наставав тайм-аут через те, що вони щось зробили неправильно, вони вмикалися і починали звертати на них увагу. Команда вважає, що така поведінка вимагає від тварин необхідності планувати наперед.

Автори дослідження сподіваються, що отримані ними результати надалі дадуть змогу поліпшити добробут тварин.

Раніше Фокус писав про те, що розкрито геном останнього на Землі виду диких коней: вчені сподіваються відродити вимерлий вид.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader