Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Як зазначають аналітики, Росія володіла ініціативою на фронті з листопада 2023 року, визначаючи місце, час, масштаб і вимоги до ведення бойових дій, що змусило Україну витрачати матеріальні та людські ресурси на оборонні операції. Однак українська операція в Курській області змусила Кремль і російське військове командування відреагувати і передислокувати сили і засоби в сектор, де українські війська почали атаку. Однак російські війська не проводили активних бойових дій у Курській області, зазначають ISW.
«Росія використовує свою ініціативу на всій ділянці фронту для тиску на Україну і намагається перешкодити українським військам накопичувати людські та матеріальні ресурси для майбутніх контрнаступальних операцій, водночас визначаючи темп бойових дій, який би дозволив росіянам підтримувати послідовні наступальні операції», - йдеться у звіті.
Як зауважує ISW, Путін і російське військове командування, ймовірно, неправильно оцінили, що Україна не здатна протистояти цій ініціативі, проте її здатність протистояти і досягти оперативної несподіванки ставить під сумнів оперативні і стратегічні припущення російської сторони.
Загалом українська операція в Курській області і можливі подальші транскордонні вторгнення змушують Кремль вирішувати, чи розглядати кордон з північно-східною Україною як діючий фронт, який потрібно захищати, а не як неактивну ділянку фронту, як вони ставилися до нього з осені 2022 року.
«Нинішнє українське вторгнення створює значні загрози російським військовим операціям в Україні і стабільності режиму Путіна і вимагає відповідної реакції. Українська операція в Курській областіможе розширити уявлення Кремля про те, якого типу українські операції можливі вздовж кордону. Тривале ставлення Росії до кордону як до «сплячої лінії фронту» є стратегічним провалом», - вважають в інституті.
Аналітики додають, що Росія витратила значні ресурси на будівництво укріплень вздовж міжнародного кордону, але не виділила людські ресурси і техніку для значного укомплектування і оборони цих укріплень.
Як повідомляв Укрінформ, 6 серпня російські телеграм-канали почали писати із посиланням на провоєнні пабліки про бої у прикордонні. Також зазначалося, що на територію Курської області нібито зайшли українські військові.
Офіційних заяв із цього приводу українські військові не робили.
США повідомили, що підтримують зв’язок з українською стороною щодо подій у Курській області, щоб зрозуміти цілі і стратегію операції.
У Китаї відреагували на «ситуацію у Курській області»та закликали всі сторони до деескалації конфлікту.
Фото з відкритих джерел