У ВМС розповіли, чому перебування підводних човнів РФ неможливе в Азовському морі
У ВМС розповіли, чому перебування підводних човнів РФ неможливе в Азовському морі

У ВМС розповіли, чому перебування підводних човнів РФ неможливе в Азовському морі

Російські підводні човни не можуть перебувати в Азовському морі, оскільки там мала глибина

Зміст

Про це заявив речник ВМС ЗСУ, капітан третього рангу України Дмитро Плетенчук в етері телемарафону.

"Ймовірніше за все, ці підводні човни (човни Чорноморського флоту, - ред.) здебільшого знаходяться на чергуванні у східній частині Чорного моря. Що стосується Азовського моря, там їхнє перебування фактично неможливе через малу глибину. Там вони лише можуть знаходитись у надводному положенні і досить обмеженими коридорами", - розповів він.

Плетенчук зазначив, ворожі підводні човни не можуть перебувати у північній частині Чорного моря, адже для їхнього повноцінного застосування там не вистачає глибини. Однак коли РФ випускає їх у море, вони, найімовірніше, розташовуватимуться у східній частині.

"Надводними кораблями вони не ризикують проходити, вони знаходяться у пункті базування "Новоросійськ" здебільшого, а присутність у морі представлена саме підводним човном. Зазвичай це одна одиниця. Коли ви бачите дві, у більшості випадків, це ротація", - пояснив речник ВМС.

Водночас він підкреслив: над Чорним морем авіація Росії є постійно.

"Ми постійно фіксуємо присутність одного ракетоносія, який здебільшого перебуває на бойовому чергуванні і не бере участі в застосуванні. Що стосується повітряних атак, вже протягом тривалого часу ці повітряні атаки зазвичай відбиваються", - додав Плетенчук.

  • Раніше у ВМС повідомили, що станом на 13 серпня росіяни використовують п’ять військових аеродромів у тимчасово окупованому Криму. Діяльність двох з них звелася до мінімуму через ураження.
Теги за темою
Україна Росія Чорне море
Джерело матеріала
loader
loader