Офіційний курс стрімко зріс і досяг історичного рівня: що відбувається з євро
Офіційний курс стрімко зріс і досяг історичного рівня: що відбувається з євро

Офіційний курс стрімко зріс і досяг історичного рівня: що відбувається з євро

Національний банк оновив офіційний курс євро до історичного рекорду. На 15 серпня той розрахований на рівні 45,55 грн, що одразу на 35 коп. перевищує поточний курс.

Про встановлення нового рекорду щодо євро повідомили у самому Нацбанку. Попередній же рекорд діяв 18 липня – він складав 45,34 грн. Тобто був на 21 коп. нижче.

Офіційний курс євро на 15 серпня

НБУ знає, що робить

Водночас заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук раніше пояснив: за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

"Як і обіцяв НБУ, курс може послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується. Так і змінюватись – коли ситуація покращується", – сказав Ніколайчук.

Національний банк оновив офіційний курс євро до історичного рекорду

Яким буде курс євро в банках та обмінниках

Зі свого боку, фінансовий аналітик Олексій Козирев прогнозує, що до кінця поточного робочого тижня (16 серпня) курс готівкового євро в банках перебуватиме в межах від 44,35 до 45,65 грн. Водночас, післяобідній курс євро у банках 14 серпня складає середні 45,13/45,65 грн (купівля/продаж). Таким чином, не виключається його зниження в купівлі.

Який курс євро у банках

В обмінниках, за словами аналітика, курс євро перебуватиме у межах від 44,45 до 45,55 грн. Вдень же 14 серпня вони виставили його на середньому рівні 45,1/45,75 грн (купівля/продаж). Таким чином, не виключається зниження курсу як в купівлі, так і в продажу.

Курс євро в українських обмінниках

"Більшість обмінників фінкомпаній та банків продовжать виставляти середній спред (різниця між курсами продажів та купівлі. – Ред.) у межах від 20 до 35 копійок. Частина мереж обмінників і надалі виставлятимуть спред у межах до 1 грн. Зазвичай такий підхід практикують обмінники у місцях з низькою конкуренцією або у точках, де спостерігається підвищений попит на гривню, – у великих торгових та розважальних центрах, великих супермаркетах тощо", – розповів експерт.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, незважаючи на наміри Нацбанку відв'язати гривню від долара і почати рахувати її курс щодо євро, переходу на євровалюту не планується. Причому ні в найближчому, ні у віддаленому майбутньому. Адже, серед іншого, таким чином, Україна втратить можливість самостійно проводити відсоткову політику. Крім того, відмова від гривні унеможливить здійснення незалежної курсової політики.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader