Музей легенди української поезії та прози Лесі Українки в Криму знищили окупанти. Злочинна влада півострова прибрала більшість згадок про літераторку, хоча після 2014 року вони ще інформували кримчан про історію її життя на півострові.
Вперше про нововведення окупантів розповів "Голос Криму", який провів моніторинг культурних установ. Вони також показали стару та нову таблички.
"На самому будинку, де розміщувався музей, висять охоронна та меморіальна таблиці радянської доби, які нагадують про перебування тут Лесі Українки наприкінці ХІХ століття. Проте уже новітня пластикова табличка перед історичною будівлею розповідає, що тут під егідою "Ялтинського історико-літературного музею" діють експозиція "Ялта. Століття ХІХ-е (історія, музика та література)" та виставка, присвячена архітектору тієї доби Ніколаю Краснову. Про Лесю Українку – ані слова", – повідомили журналісти.
Раніше на другому поверсі будівлі можна було дізнатися про перебування поетеси в Ялті. Зараз лише рідкісні фотографії літераторки на вітринах та письмовий столик Лесі Українки нагадують про неї.
Заступниця постійної представниці президента в АР Крим Ольга Куришко у коментарі "Суспільне Крим" пояснила, що окупанти планомірно витісняють згадки про Україну.
"У 2015 році музей було перейменовано на "Ялтинський історичний музей". Там вже не було згадки про те, що це музей Лесі Українки. Потім він був закритий ніби на реконструкцію на дуже довгий період. І ось нещодавно він був відкритий, вже під іншою назвою, реконструйований, без експозицій, які були раніше", – розповіла Куришко.
Вона припустила, що окупанти могли знищити або вивезти експозицію, присвячену поетесі. Зовнішній вигляд і наповнення музею були змінені докорінно. Зараз там розповідають про російських культурних діячів, які побували в Ялті.
Раніше OBOZ.UA зібрав добірку музеїв, які були зруйновані росіянами під час повномасштабної війни.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!