Установки, які можуть вразити не тільки незвичністю конструкції та дизайну, а й неймовірною потужністю.
У світі постійно з'являються нові конструкції, що пропонують потужніші, ефективніші та безпечніші варіанти видобутку енергії вітру. Про найнезвичайніші з них розповіло видання Yahoo.
Стільникові турбіни від Katrick Technologies
Стартап Katrick Technologies створив унікальну модульну вітряну турбіну шестикутної форми, розділену на шість трикутних осередків. Замість одного великого обертового леза комірки містять невеликі лопаті, які коливаються вперед і назад під час подиху вітру. Компактні комірки можна розташовувати в ряд або штабелювати в будь-якому доступному просторі, наприклад на естакадах і дахах. Вони працюють навіть за слабкого вітру.
Вітряна турбіна з найдовшою лопаттю
Компанія SANY Renewable Energy побудувала в Китаї лопать довжиною 131 м із загальним діаметром обертання 262 м. Її розмір дорівнює трьом футбольним полям, і вона буде встановлена на вітряну турбіну потужністю 15 мВт, яка є надлегкою і міцною.
Морські турбіни SeaTwirl
Компанія SeaTwirl мала намір створити пристрій, який легко зібрати, встановити та обслуговувати. З цією метою інженери розташували турбіни вертикально, а не горизонтально. Це дає можливість зробити конструкцію доволі міцною і дати можливість установці використовувати вітер у будь-якому напрямку. Порівняно з багатьма іншими конструкціями морських турбін, SeaTwirl також може бути закріплена там, де досить глибоко.
Найвища дерев'яна турбіна
Компанія Modvion у Швеції нещодавно встановила 104-метрову дерев'яну вітряну турбіну для енергетичної компанії Varberg Energi. Конструктори використовували ламіновану деревину, міцнішу і легшу, ніж сталь, і склеювали її прямо перед установкою, а не скріплювали болтами. Генеральний директор Modvion Отто Лундман назвав цей матеріал "вуглецем від природи".
Турбіни з вертикальною віссю зустрічного обертання
Цей революційний дизайн для вітряка був розроблений норвезьким стартапом World Wide Wind і являє собою ще одну установку, призначену для використання в морі. Дві турбіни на кожному блоці мають лопаті, розташовані під певним кутом від центрального вала, що дає можливість обертатися в протилежних напрямках. Така установка створює меншу турбулентність у воді, а це означає, що турбіни можна розташувати ближче одна до одної, а лопаті можуть бути довшими, щоб уловлювати більше вітру.
"Безлопатеві" вітряні турбіни Aeromine
Для спрямування рухомого повітря в турбінах використовують аеродинамічні профілі тієї самої конструкції, яка допомагає гоночним автомобілям прискорюватися.
Ці пристрої призначені для встановлення на дахах будинків і роботи в тандемі з сонячними батареями. Їхні вигнуті лопаті використовують вітер для створення зони низького тиску так само, як задня частина гоночного автомобіля. Повітря, прагнучи заповнити порожнечу, обертає внутрішню турбіну. Оскільки всі рухомі частини знаходяться всередині і приховані від очей, вітряк Aeromine безпечний для птахів і працює дуже тихо.
Раніше ми писали, як працює дивний пристрій Aeroleaf. Турбіна оснащена лопатями, а також сонячними батареями, що дає можливість досягати річної потужності 36 000 кВт*год за швидкості вітру 12 м/с.