Клімат завдає нищівного удару планеті: Земля на порозі нових кліматичних катастроф
Клімат завдає нищівного удару планеті: Земля на порозі нових кліматичних катастроф

Клімат завдає нищівного удару планеті: Земля на порозі нових кліматичних катастроф

Дослідники виявили, що липень 2024 року встановив нові рекорди глобальної спеки та кліматичних катастроф.

Кліматична криза більше не є чимось, чим людство лякають у далекому майбутньому. Вона вже тут, внаслідок чого світ зіткнувся з неймовірними хвилями спеки та лісових пожеж, а також екстремальними погодними явищами. Тепер учені зазначають, що минулий липень, схоже, встановив нові глобальні рекорди спеки та кліматичних катастроф, пише Space.

Згідно з новим аналізом глобальної екстремальної спеки від Climate Central, антропогенна зміна клімату продовжує бути винуватцем потужних хвиль тепла через такі види діяльності, як спалювання вугілля і вирубка лісів. Дані свідчать про те, що в усьому світі в період з 16 по 24 червня понад 60% населення постраждало через хвилі екстремальної спеки.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

У липні нинішнього року середня температура на планеті стала найвищою за 175 років спостережень Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Дослідники зазначають, що температура піднялася до 1,21 градуса за Цельсієм порівняно із середнім показником 20 століття — 18,5 градусів за Цельсієм.

Але неймовірні хвилі спеки — не єдина проблема людства. Оскільки температура продовжує зростати, це створює умови для того, щоб штормові системи ставали сильнішими та поширенішими. Фактично, що тепліше стає на Землі, то частіше відбувається випаровування води, а це підживлює тропічні системи, що формуються та посилюються в океанах через підвищення температури поверхні. Також більша кількість тепла створює кращі умови для посухи, що може надалі призвести до лісових пожеж.

Карта США з нанесеними на неї 11 погодних і кліматичних катастроф, кожна з яких коштувала 1 мільярд доларів або більше і сталася в період із січня по липень 2024 року
Фото: NOAA

За словами дослідників, до екстремальних погодних явищ липня відносяться не тільки хвилі тепла, а й сильний ураган і масштабні лісові пожежі, що палають на заході США. Вчені впевнені, що кожна з цих подій спричинена антропогенною зміною клімату.

Наприклад, сезон ураганів в Атлантиці буквально розпочався з рекордів: ураган Беріл став найбільш раннім і сильним штормом цього сезону — раніше вчені не спостерігали настільки сильні категорії на початку будь-якого з попередніх сезонів.

Спостереження також показують, що кількість погодних і кліматичних подій за рік також значно зросла, що ставить 2024 рік на друге місце після 2023 року за кількістю подій, що сталися з січня по кінець липня.

Раніше Фокус писав про те, що один з океанів Землі втрачає здатність поглинати CO2: чому це відбувається.

Теги за темою
дослідження вчені Земля
Джерело матеріала
loader
loader