Дослідники виявили, що липень 2024 року встановив нові рекорди глобальної спеки та кліматичних катастроф.
Кліматична криза більше не є чимось, чим людство лякають у далекому майбутньому. Вона вже тут, внаслідок чого світ зіткнувся з неймовірними хвилями спеки та лісових пожеж, а також екстремальними погодними явищами. Тепер учені зазначають, що минулий липень, схоже, встановив нові глобальні рекорди спеки та кліматичних катастроф, пише Space.
Згідно з новим аналізом глобальної екстремальної спеки від Climate Central, антропогенна зміна клімату продовжує бути винуватцем потужних хвиль тепла через такі види діяльності, як спалювання вугілля і вирубка лісів. Дані свідчать про те, що в усьому світі в період з 16 по 24 червня понад 60% населення постраждало через хвилі екстремальної спеки.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
У липні нинішнього року середня температура на планеті стала найвищою за 175 років спостережень Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Дослідники зазначають, що температура піднялася до 1,21 градуса за Цельсієм порівняно із середнім показником 20 століття — 18,5 градусів за Цельсієм.
Але неймовірні хвилі спеки — не єдина проблема людства. Оскільки температура продовжує зростати, це створює умови для того, щоб штормові системи ставали сильнішими та поширенішими. Фактично, що тепліше стає на Землі, то частіше відбувається випаровування води, а це підживлює тропічні системи, що формуються та посилюються в океанах через підвищення температури поверхні. Також більша кількість тепла створює кращі умови для посухи, що може надалі призвести до лісових пожеж.
За словами дослідників, до екстремальних погодних явищ липня відносяться не тільки хвилі тепла, а й сильний ураган і масштабні лісові пожежі, що палають на заході США. Вчені впевнені, що кожна з цих подій спричинена антропогенною зміною клімату.
Наприклад, сезон ураганів в Атлантиці буквально розпочався з рекордів: ураган Беріл став найбільш раннім і сильним штормом цього сезону — раніше вчені не спостерігали настільки сильні категорії на початку будь-якого з попередніх сезонів.
Спостереження також показують, що кількість погодних і кліматичних подій за рік також значно зросла, що ставить 2024 рік на друге місце після 2023 року за кількістю подій, що сталися з січня по кінець липня.
Раніше Фокус писав про те, що один з океанів Землі втрачає здатність поглинати CO2: чому це відбувається.