Не вистачає 17 метрів: росіяни зліпили дерев'яний макет субмарини "Ростов-на Дону"
Не вистачає 17 метрів: росіяни зліпили дерев'яний макет субмарини "Ростов-на Дону"

Не вистачає 17 метрів: росіяни зліпили дерев'яний макет субмарини "Ростов-на Дону"

Крім неякісного макета, росіяни спробували приховати підводний човен, який ліг на дно після ракетного удару, приховавши хвостову частину корпусу брезентом.

У мережі з'явилися супутникові знімки бази Чорноморського флоту РФ у Севастополі, які розкрили кілька цікавих фактів. Одним із найбільш примітних є спроба росіян приховати потоплення підводного човна "Ростов-на-Дону", спорудивши нереалістичний дерев'яний макет. Про це 15 серпня повідомили в Defense Express.

Автори матеріалу звернули увагу на погану якість макета субмарини, яку помітно навіть із космосу. Зокрема, на опублікованих знімках помітно, що російські "майстри" не тільки не доопрацювали по деталях, щоб макет мав відносно реалістичний вигляд.

Нюанс полягає в тому, що реальна довжина підводного човна "Ростов-на-Дону" становить 73,8 метра, а виріб, що імітує корпус субмарини, становить 56 метрів. Тобто макет коротший за справжній підводний човен на 17 метрів.

Супутникові знімки російської бази в Севастополі
Фото: Defense Express

"Якщо ж порівнювати, наприклад, із довжиною корпусу підводних човнів проєкту 877, до якого належить субмарина "Алроса" зі складу ЧФ РФ, то там також "нестиковка", бо тут ідеться про показник у 72,6 метрів", — підкреслили оглядачі.

Окремо було зазначено, що російські загарбники намагалися замаскувати місце, де лежить потоплений підводний човен "Ростов-на-Дону". Хвіст підводного човна видно під водою, і місце його ремонту накрито брезентом після переведення із сухого доку в севастопольську Кілен-бухту, де розташований 13-й судноремонтний завод. Цей брезент росіяни не знімають, частково приховуючи субмарину, яка лягла на дно після ракетного удару Сил оборони України.

Фото: Defense Express

Імовірно противник хотів створити враження, що ремонтні роботи на підбитій субмарині Чорноморського флоту тривають.

"Водночас потоплений корабель відремонтувати в оглядовій перспективі вже навряд чи можливо. Бо на те, щоб залатати дірки та спустити на воду після першої атаки 13 вересня 2023 року, у ворога пішло близько 9 місяців", — підсумували оглядачі.

Важливо Як помирає флот Росії: що означає перемога України на Чорному морі для військової справи

Раніше оглядачі Defence Express розповіли, що ураження підводного човна "Ростов-на-Дону" виявило проблему Чорноморського флоту РФ. За їхніми словами, у противника немає можливості ремонтувати свої підводні човни в Чорному морі.

Джерело матеріала
loader