Нові безпілотні технології потребують нових навичок операторів дронів. В цьому переконані українські виробники з команди, яку зібрав підприємець та волонтер Юрій Голик.
Він розповів, що зараз триває навчання для екіпажу роти ударних БпЛА 36 ОБрМП – під керівництвом розробників бойові пілоти знайомляться з усіма надзібностями сучасного бомбера STING Mad Max і в умовах фронту зможуть використати його потенціал на повну.
Цей ударний дрон здатний переносити вибухові вантажі вагою до 3 кг на 10 кілометрів вглиб позицій ворога. При чому йому не можуть завадити засоби радіоелектронної боротьби – безпілотник має захищену лінію зв’язку, що доведено державною сертифікацією. Паралельно доволі успішна модель отримує кращі характеристики міцності, керування, відеозв’язку – над цим постійно працюють конструктори.
На зустріч із військовими прибули всі члени команди виробників – інженери, менеджмент та пілоти – щоб по максимуму передати військовим всі нюанси користування STING Mad Max. Бойові оператори дронів випробували бомбер – як ним керувати, скидати вантажі, використовувати додаткові опції польоту. Також військових познайомили з особливостями ПЗ та роботи інших комплектуючих безпілотної станції.
"Багато що для наших гостей було абсолютною новинкою, але хлопці дуже швидко входять у курс справи, миттєво все схоплюють. І з такими людьми хочеться співпрацювати, тому що ми розуміємо, що в їхніх руках наша техніка буде вдосконалюватися", – розповів Юрій Голик.
Для розробників такі навчальні програми – можливість отримати зворотній зв’язок від "споживачів" та врахувати в подальших оновленнях всі їхні побажання. Військові можуть навчитись користуватись високотехнологічними дронами в спокійному тилу, а на фронті вже використовувати нові знання, навички та сам дрон на повну. Попереду у пілотів – кілька лекції з особливостей роботи із ПЗ STING Mad Max, а пізніше вони отримають кілька цих безпілотників і зможуть працювати з ними над бойовими місіями.