Північна Корея знову відкриває свої кордони – держава збирається почати пускати міжнародних туристів у грудні, вперше після пандемії. КНДР першою у світі огородилися у відповідь на поширення Covid-19.
Але зараз китайський туроператор Koryo Tours підтвердив, що цього року вони будуть першими, хто доставить відвідувачів через кордон до Північної Кореї – туристи зможуть відвідати мальовниче місто Самджійон вже цієї зими. То ж OBOZ.UA зібрав 10 найдивовижніших фактів про цю секретну країну.
Найвища будівля Північної Кореї – покинутий готель
Ця загострена будівля в центрі столиці Пхеньяна – готель Ryugyong, також відомий як "готель приреченості". Його висота становить 329 метрів і це найвища незаселена будівля у світі. Будівництво покинутої резиденції почалося в 1987 році та кілька разів припинялося і починалося протягом трьох десятиліть через економічні проблеми Північної Кореї. Готель має 105 поверхів і обертовий ресторан на верхньому рівні, але жодного разу не працював.
Для жителів країни є список стрижок, з яких вони можуть вибирати
У жінок та чоловіків є окремі списки з дозволених урядом зачісок. Якщо хтось спробує експериментувати, то варто подумати про це ще раз. Будь-яка зачіска, окрім схвалених урядом, може призвести до арешту.
Їхній календар базується на даті народження засновника
Весь світ живе у 21 столітті, але для жителів Північної Кореї це все ще 112 рік чучхе. Північнокорейський календар Чучхе починається з 15 квітня 1912 року, дати народження його засновника Кім Ір Сена.
Робота мрії для жінок у Північній Кореї – леді-трафік
Однією з найпопулярніших професій серед молодих жінок Північної Кореї є регувальниці авто руху. Жінок на ці ролі часто обирають на цю посаду вручну: жінка має бути незаміжньою, привабливою та віком до 26 років.
Родинне покарання
У КНДР досі діє правило покарання в трьох поколіннях. Це практика покарання членів сім’ї особи, яку звинувачують у вчиненні злочину, форма колективного покарання. Такі покарання історично практикували в нацистській Німеччині, Китаї, Японії та Південній Кореї, а зараз у Північній Кореї. Якщо особу визнають винною у злочині та відправляють у табір для полонених, туди також відправляють три покоління її сім’ї, включаючи батьків, дідусів і бабусь, і вони повинні залишатися там довічно.
Заборона на інформацію із "зовнішнього" світу
У 2015 році Кім Чен Ин видав указ про скасування всіх касет і компакт-дисків із забороненими державою піснями, оскільки тексти пісень можуть викликати незгоду серед громадян. Є невелика кількість дозволених пісень, більшість із яких пропагують політичні ідеали країни. Крім того, у країні дозволені лише 4 телеканали (і всі вони про місцеві новини і пропаганду) та 28 вебсайтів.
У Північній Кореї є своє NASA
Національне управління аерокосмічних технологій (NATA – National Aerospace Technology Administration) – офіційне космічне агентство Північної Кореї. Він був заснований 1 квітня 2013 року.[1] Раніше вона називалася Національним управлінням аерокосмічного розвитку (NADA), але змінила назву у вересні 2023 року. Компанія відповідає за розвиток космічного потенціалу Північної Кореї у зв'язку з принципами північнокорейської ідеології чучхе та незалежності.
Село-бутафорія
На кордоні Північної та Південної Кореї існує "пропагандистське село" Кіджонг-дон – село, яке може похвалитися економічним успіхом Північної Кореї. Але люди, які спостерігали за селом із Південної Кореї, сказали, що це село – лише бутафорія, в якій ніхто не живе, і час від часу можна побачити робітників, які підмітають вулиці. Вважається, що це фейкове шоу розвитку, створене для залучення південнокорейських перебіжчиків і залякування Південної Кореї.
У країні виготовляють чудодійні ліки
У 2016 році державні ЗМІ Північної Кореї повідомили, що дослідники винайшли новий тип чудо-ліків. Вважається, що виготовлений із рідкоземельних елементів, він міг вилікувати СНІД, викорінити певні види раку та повністю знищити вірус Ебола. На жаль для решти світу, вчені з країни відмовилися поділитися конкретними інгредієнтами, залученими до виробництва препарату.
Північнокорейські дослідники знайшли єдинорогів
Окрім чудо-ліків, у Північній Кореї ще існують єдинороги. У 2012 році Корейське центральне інформаційне агентство розповсюдило історію про те, як дослідники виявили реальне лігво єдинорога в країні. Ця печера нібито була лігвом одного з єдинорогів, на якому їздив стародавній азійський вождь, відомий як король Тонгмен.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що Північна Корея планує одягати росіян, замінивши європейські бренди.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!